[]

Anakart hasarı - Bilgisayar /capsli

Bilgisayar çalışıyor.
Ama mesela 2 saat sonra mavi ekran açıp kapanıyor.
Mavi ekran bios un değil Windows'u.
Fotoğraflarını atacağım minik parça kırılmış.
Bu hasar önemsiz olabilir mi?
Mesela bu bağlantı ram yuvalarından birine gidiyorsa eğer ona ram takmayıp paçayı kurtarabilirim. Nedir ki bu?
Foto linkleri :
imguh.com
imguh.com

 
devre şemasını olumak lazım olur böyle anlarda..

amatörcesi iletkeni takip edip anlaman..

ram i kaç görüyor onu takip et..

deneme yanılma yapabilirsin..

tek ram devam et, sonra slotu değiştir..

en son ram'ı değiştir..

benim fikrim elzem birşey olsaydı hiç çalışmazdı..

eski sanırım anakart tamire de çok isterler böyle anlarda..

geçmiş olsun
  • hunharca ben  (14.02.21 02:48:20) 
O parça deliğe değil de yüzeye monte edilen bir bileşen. Bir de anakart zaten hassas bir ürün olduğu için benim tavsiyem o parçayı ya sıcak hava ile lehimleme ya da mümkünse yüksek gerilim kullanmayan (220v) bir havyaya sahip birisine yaptırmaya bakın.


  • buck rogers  (14.02.21 15:59:42) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.