[]

Klasik tıraş 101

Selamlar, uzun zamandır mach 3 tıraş bıçakları ile tıraş oluyorum ve ciddi şekilde tahriş oluyor.

Klasik tıraş makinesi, fırça vs. Takım almak istiyorum ama fiyatlar çok yükseklere gidebiliyor.

Ortalama 350-400 tl civarı hangi klasik tıraş makinesi almalıyım?

 
cildiniz öncesine göre çok tahriş oluyor ve kepek gibi sorunuz da var mı?


  • frostpunk  (13.02.21 20:36:46) 
@frostpunk evet çok tahriş oluyor ve kepeklenme oluyor sakallarımda.
Edwin jagger markası öne çıkıyor ürünlerden.

  • Weeze3r  (13.02.21 21:03:39) 
Bende edwin jagger de86 var. Prorasa sabun, normal çerez kabı, omega tıraş fırçası, 5 10 çeşit jilet. Ucuz makineyle farkı var mı bilmiyorum. Direkt bunlarla başladım.


  • glamdr1ng  (13.02.21 21:10:25) 
tıraş makineleri alerjik etki yaratabiliyor. ucuz bir tane ile başlayıp yüzünüzü izleyin, sonra kalitelisini alın derim. beni mahvediyordu.


  • uuth  (13.02.21 21:17:18) 
tahrişin sebebi çok büyük ihtimal kullandığınız cihaz değil.
saçlı deri mantarından mustaripsiniz büyük ihtimalle. zararsız görünse de tüm baş bölgesini zaman içerisinde kuşatabiliyor.
eğer öyleyse nemli ve tüylü her bölgeye yerleşir. burun içi, kulak içi, göz kapakları gibi. zamanla görme, nefes alma ve duymada sorun oluşturabiliyor ve ülkemizde çok yaygın.
muhakkak cilt mantarıyla ilgili doktora gidin makine almaktan önce.
  • frostpunk  (13.02.21 22:48:07) 
İlk etapta ben olsam wilkonson classic alırım belki sana uygun değil klasik tiras


  • all girls dream  (13.02.21 23:13:14) 
Edwin jagger, farkli türde jilet (su an bende 10-15 çeşit var), proraso hassas cilt için sabun, tras sonrasi proraso hassas cilt icin balm.

Ek olarak tras öncesi kendim sicak havlu yapıyorum.
  • logisticsmanager  (14.02.21 02:32:09) 
Olayın mach3 ile alakası yok da traş öncesi ile alakası var diye düşünüyorum.


  • Kahir ekseriyet  (14.02.21 03:13:57) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.