iplikçi nedim faiz oranı

iplikçi nedim dizide kendisinden iyi faiz veren kimse olamayacağını söylüyor. Bu normal legal bankalardaki vs oranlardan ne kadar fazla olabilir

legal bankalarden az da olabilir, sonuçta takipten kaçırılan kara para söz konusu.

  • g7mor  (11.02.21 18:34:37)
bahse konu para. kara para. sanırım o dönem (yanlış anımsıyor olabilirim) usd bazında %10 ile faizli para sağlıyordu isteyene. tahminim %2-%5 civarında olduğudur. ben yurtdışınma çıkmadan evvel euro hesabı açtığımda enpara %0.8 veriyordu euro'ya

  • phonex  (11.02.21 20:25:57)
iplikçi tefeci veya bankerdi diyelim. kara paranın 2. planda olduğunu düşünüyorum. sonuçta verdiği borçtan aldığı paraya göre mevduat sahibine verdiği faizi belirliyordu.

  • emininsel  (11.02.21 22:00:13)
olay değerlendirilecek olan paranın kara para olması değil, borç alanların işleri. kv evreninden konuşuyorum, norma tefeciye düşen insan için değil.
gidip kumarhane açmak için, uçaksavar ithalatı için bankadan para alamazsın.
yoksa zaten kara para aklamak 40 yıldır falan bu memlekette pek dert edilecek iş değil. kvdeki kimselerinde böyle bir derdi yoktu zaten polata baronluk sonrası verilen brifinglerde de geçiyor.
ne kadar fazladır o muallak işte ama elbette fazladır. kikmse yarım puan için tefeciye para emanet etmez.
  • Whily  (11.02.21 22:43:22)