[]

Sağlık ocağı

Sağlık ocağı normalde 17'de kapanıyor. 16'da aile hekimi orada olmasına rağmen randevular dolu gözüküyor ve sağlık ocağında hiç hasta yok. Burada bir anormallik yok mu? Aile hekimi 16'dan sonra hasta almıyoruz diyormuş. Bu demek oluyor ki 16-17 arası 1 saat boş. Hemşireler de aynı şekilde boş. Bunun bir dayanağı var mı?
 
aile hekimligi sistemi allaha emanet. doktorlar, calisanlar kafalarina gore takiliyor. en azindan bizim burdaki oyle. ciddi bir denetim falan yok.


  • buenosdias  (11.02.21 16:26:08 ~ 16:26:38) 
arkadaşım aile hekimi, çalışma gün ve saatleri değişiyor. bazen beşe kadar, bazen üçe kadar çalışıyor. korona olduğu için de bazı günler gitmiyor, yerine diğerleri bakıyor. dönüşümlü çalışıyorlar yani. sizinki de o tarz bir durum olabilir.


  • candide  (11.02.21 16:26:52) 
@buenosdias, bizim buradaki de sapıtmaya başladı. Bunu Cimer'e yazıp sormak istiyorum.

@candide, Covid nedeniyle hastaneye gidene lafım yok. Sorun o gün orada olan doktorun, hemşirelerin kafalarına göre şu saatten sonra hasta almıyoruz demesi. Öğle arasına daha yarım saat varken hasta almıyoruz diyebiliyorlar.
  • dissendium  (11.02.21 16:37:41) 
Tüm devlet dairelerinde mesai saatleri 10:00-16:00 oldu. Öğle arası 12:30-13:00 oldu. Acaba bundan dolayı olabilir mi yani sağlık bakanlığı personeli için bir istisna var mı bilmiyorum. Valilik, tapu, nüfus, adliye(duruşma ve nöbet işleri hariç) böyleydi çalışma saatleri.


  • infernalcadre  (11.02.21 17:52:20) 
biliyorum, sağlık ocaklarında biraz keyfi davranılıyor. şikayet etseniz de belki korona dönemi diye dikkate almazlar, hekimlerden taraf olabilirler. şikayet edin, olmazsa değiştirin hekiminizi.


  • candide  (11.02.21 18:46:48) 
evlere, praya gelemeyecek durumda olan yaşlı hastaları muayeneye gidiyorlar.


  • slow like honey  (11.02.21 20:02:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.