[]

Konsolda fifa oynayanlar?

Forvete ara pas attınız diyelim, adam otomatik bir yöne gidiyor ama top veya defans başka tarafta veya siz defansın bir sonraki hamlesini tahmin edip adamı başka yöne koşturmak istiyorsunuz.

Bunu yapabiliyor muyuz? Yapıyorsak nasıl yapıyoruz?


 
1) top diyelim orta saha oyuncunda. forvet oyuncuna bakarak l1 yaparsan arkaya kosu baslatiyor. oncelikle bunu bilmek gerek

2) dediginiz seyi su swkilde yapabiliyorsunuz.

l3 ve r3 e ayni anda bastiginizsa (yani analog cubuklara ayni anda bastiginizda) adaminizin ustunde bir baklava isareti cikiyo. o baklava ciktiktan sonra birine pas verirseniz eger pas verdiginiz adami degil, baklavali adami kendiniz oynatabiliyorsunuz. istediginiz yere goturursunuz o baklavaliyi, o sirada top kendi takim arkadasiniz olan botta oluyor. ucgene istediginiz zaman basip kendinize pas istersiniz.
  • la traviata  (11.02.21 11:32:51) 
ayrica l3 r3 yapmadan da l1 ile kostursugunuz takim arkadasinizin (forvetinizin) kosma yonunu de belirleyeniliyosunuz.

youtu.be

su video yardim edecektir size.
  • la traviata  (11.02.21 11:34:45) 
editleyemedigim icin mobilden bu sekilde yazdim.

ikinci cevabimda takim arkadasinizin yonunu belirkeyen sey sag analogunuz oluyor.

bu arada ilk cevaptaki l3 r3 ile yapilan creative run'da, pek cok farkli kombinasyon da yapabiliyosunuz.

mesela ayni ornekteki gibi kacan adami kendiniz yaptiniz, pasi atacak kisi botunuz oldu. ama ona cok pis bir baski oldu diyelim ve kaptiracak. tekrar r3 l3 yaparsaniz o baski yiyen oyuncunuzu geri alabiliyosunuz vs.

videoda hepsi var. deneye deneyebalisirsiniz hepsine.
  • la traviata  (11.02.21 11:40:27) 
Çok teşekkürler.

Fifa 20'de de geçerli değil mi bunlar? 21'e özgü değil?
  • chicha_v2  (11.02.21 11:46:53) 
Bunlarin cogu fifa 21 ile geldi diye hatirliyorum.


  • la traviata  (11.02.21 12:27:29) 
Sizden sonra biraz baktım da fifa 20'de de var adam çağırma, koşturma vs.


  • chicha_v2  (11.02.21 12:36:00) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.