almanyadan buraya baharat kargo gelır mı?

almanyada ostmann markasından bır baharat almıstım. bitti ve resmen aklımda kaldı. epey aradım ama TRde bulamadım.

bunu arkadaşım almanyadan alıp bana kargo etse gelırken sorun olur mu? yada 3 euroluk baharat ıcın cok mu masraf cıkar?

metro markete baktın mı?

kargo ile gelir ama gümrüğü kargosu falan masraflı olur. + kırılma riski de var.
  • reanarchy  (10.02.21 09:48:26)
bu tarz ürünleri metro market ve macro markette bulabilirsin.
edit: üstte ki yazarla aynı anda yazmısız :)

  • sizofren06  (10.02.21 09:48:32 ~ 09:48:51)
ıkısıne de baktım yok :(

  • zenc  (10.02.21 09:50:57)
Hocam gümrükten geçmesi çok zor. Hani geçme ihtimali de memurun gözünden kaçması falan.

  • giovanne  (10.02.21 09:58:50)
www.trendyol.com
Bu satıcı Almanyadan ürün getiriyor, bence mesaj atıp sorabilirsiniz.

  • akiskan  (10.02.21 10:01:55)
Vergi çakmak için her yurt dışı paketini açıyorlar, gözden kaçacağını sanmıyorum. Ama diğer yandan kuzenimden hediye çikolata da geldi, gerçi vergiyi hemen yapıştırdılar tabii. Takipli gelirse kargosu bayağı pahalı oluyor Almanya için, burada da en az 15-20 lira vergi olur ulaşırsa.

  • whoosie  (10.02.21 12:21:59)
aynı marka birebir olmasa bile , en azından çok çok benzerini bulmanız mümkündür bence. içeriği nedir?

  • co2s2  (10.02.21 12:28:41)
Speisesalz, Reismehl, Paprika, Zwiebeln, Chili, Pfeffer, Rosmarin

tr: tuz, pirinç unu, toz biber, soğan tozu, toz şili biberi, karabiber, biberiye

içindekiler bunlar, karıştır kendin yap derim. bu almanya'dan gelmez. bu arada o kadar güzel mi yav? alıp deneyeyim bari ahaha.
  • bohr atom modeli  (10.02.21 12:55:03 ~ 12:55:51)
@akiskan sordum onlara sımdılık getırmıyomus

  • zenc  (10.02.21 14:12:35)
@bohr atom modeli cidden çok basarılı yaa. bununla tavuk yaptıgımda nasıl yapıyosun müko olmus denılıyor. hıc sasmadı.

  • zenc  (10.02.21 14:13:28)
2-3 ay sonra geleceğim ben istanbuldaysan getireyim iki üç kutu :)

  • bohr atom modeli  (10.02.21 14:57:18)