[]

İzmir - Gaziemir ve Balçovada oturulabilecek semtler

doğma büyüme karşıyakalıyım ama işte şu son deprem mevzuları yüzünden balçova, gaziemir taraflarına yerleşmeyi düşünüyoruz. malum bütün uzmanlar karşıyaka bayraklı çok tehlikeli diyor. oturulabilecek semt derken karşıyakanın alaybeyini, bahçelievlerini kastediyorum. orta direk vatandaşın yaşadığı, birbirine karışmayan, güvenliği nispeten yüksek... tabi deprem için de sağlam zemin olmalı.

tavsiyeleri yazacak parmaklarınız şimdiden dert görmesin :)


 
gaziemir 9 eylül mahallesini tavsiye ederim, optimuma yakın. özellikle site içindeki daireler.


  • redeath  (09.02.21 15:59:02) 
Gaziemir Emlakbank Konutları. Oturmuş, otopark, altyapı, fiber internet vs dertleri yok.


  • Ruprect  (09.02.21 16:24:17 ~ 18:22:10) 
gaziemir emlakbank çevresi +1


  • false pretension  (09.02.21 17:46:56) 
Emlakbank +1 fakat Altay tesislerinin çevresi yazın çok kalabalık oluyor rahatsız olabilirsiniz.


  • kanlakarisikyagmur  (09.02.21 20:21:19) 
emlakbank konutlarının 2003 depreminde çok güzel çatladığını hatırlarım. hava teknik okullar lojmanları da o depremde epey hasar aldı. çok güzel hissettik 2003 depremini. depremden kaçıp da depreme tutulmayın yine.

bence sağlam olduğuna emin olduğunuz bir karşıyaka evi depremde problem çıkarmaz.

çok balçova istiyorsanız da izmir ekonomi üniversitesinin oralar hem merkezi yerler, hem de tepeüstü. benim hoşuma gitti.

------

not: bina, mevzinin tehlikesinden daha önemli.
  • rain when i die  (09.02.21 20:34:16) 
teşekkür ederim bilgi veren herkese.

@rain when i die, ben de böyle bir durumdan şüpheleniyorum zaten. insanlar genel olarak yapı ne kadar "solid", sert, betonsu ise o kadar sağlam olduğunu düşünüyor ama betonda esneme payı da kullanılan malzeme ve inşa tekniği kadar önemli.

açıkçası aradığım sağlam zeminli bir yerde sağlam bir yapıda oturmak. izmir içindeki faylardan biri kırıldığında açıkçası karşıyaka ve çevresindeki alüvyonlu araziye kurulmuş yeni evlerin dahi sağlam hasar alması muhtemel gibime geliyor.
  • issiz karga  (11.02.21 19:08:55) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.