[]

65 yaş üstü hastane (diş) randevusuna İETT ile gidebilir mi?

Özel bir diş kliniğinden anneme randevu aldım.
Toplu taşıma ile gitmemiz gerekiyor.
Annemin 65 yaş ücretsiz İstanbul Kart'ı var.
Bunu kullanarak gidebilir mi?
Evet ise: Sadece sokağa çıkma izni olan saatlerde (10.00-13.00) mi? Yoksa tüm gün mü gidebilir?

Minibüse binme konusundaki durum nedir?

Google aramalarımda bir sonuca ulaşamadım, burda sorayım dedim.

Not: Özel klinikten randevu aldığımıza dair belge olarak telefonumuza yollanacak bilgiyi kullanacağız. (Sorun olur mu bir biçimde?)

 
65 yaş üstü kartlar izinli saatlerde de dahil olmak üzere iptal şu an geçici olarak. yani iett ile gidemez. başka birinin hes kodu tanımlanmış anonim kartla binmeyi deneyebilir. minibüse uzun zamandır binmediğim için ne durumda bilmiyorum ama parasını alan minibüsçünün yaşa başa bakacağını sanmam.


  • hadsafhada  (09.02.21 15:45:46) 
Minibüse biner otobüsler maalesef serbest saatte dahi almiyor. Minibüste de çok dikkatli olmak lazım, mesafenin neredeyse hiç korunmasını alanlar biner binmez camları açtırmak hemen camın yaninfa.durmak filan lazım.
Hastaneye aldığınız randevunun 10-13 arası olması gerekmiyor. İzin bu anlamda ise yarıyor atıyorum 5te gitti, yolda polis çevirdi bu saatte dışarıda işiniz ne dedi o zaman mesajı gösteriyorsun.

  • red g  (09.02.21 16:54:14) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.