[]

evde ağırlık çalışma

ağırlık dediysem ciddi bişey algılanmasın :) 5 kiloluk dumbell sorusu.
cinsiyet: kadın
spor yapma sebebim de hareket olsun, güçlenmek olsun, bütün gün pc karşısında oturmamış olayım vs.

1 yıldır 1,5 kiloluk 2 dumbell kullanıyordum, geçenlerde 5 kiloluk aldım iki tane ama doğru mu yaptım emin olamıyorum. hareketleri yavaş ve doğru yapmaya çalışıyorum, buna rağmen bel ağrısı başladı, esnek ve rahat hissediyorken, kaskatı hissetmeye başladım, modumu bile bozdu bu dumbelllar bence. haftada 6 gün, 45 dk - 1 saat çalışıyorum.

ağırlık mı fazla gelmiş? bırakmalı mıyım? yoksa böyle devam edip güçlenir ve tekrar iyi hisseder miyim? sorularım bunlar, teşekkür ediyorum.

 
ne yapıyorsan yap karnını kasmalısın. nefesini karnına doldur ve karın kaslarını sıkabildiğin kadar sık. beton gibi durmalısın ki belin ağrımasın.


  • alperz  (09.02.21 14:12:19) 
1,5 kg dumbelldan 5 kg a geçişte ciddi bir stress binmemesi gerekiyor. hangi hareketleri yaptığınızı yazmamışsınız. eğer 2 haftadan uzun süredir ağrılarınız devam ediyorsa tekniğinizde bozulma olmuştur muhtemelen. tekrar sayılarını azaltabilirsiniz. kendinizi videoya çekin, izleyin 1,5 ile 5 kg arasında formunuz değişiyor mu bakın. squat gibi teknik gereken hareketleri birçok insan yanlış yapıyor. dizin içe dönmesinden vücut senk bozulmasından vs. göz kanatan formlar kaynıyor instagramda. önce tesptit etmeye çalışın, kesinlikle bırakmayın.


  • kapti  (09.02.21 14:15:44) 
Ağırlığı 3 katından fazlaya çıkarmışsın bir anda. Formun bozulmuş olabilir. Ara bir ağırlık alabilirsin.


  • arnold schwarzeneger  (09.02.21 14:28:58) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.