filtre kahve sorusu

granül kahve yerine filtre kahve alışkanlığı kazanmak istiyorum ama şu an için çok sert geliyor. granül kahvede olduğu gibi filtre kahvede de kahve kreması kullanabiliyor muyuz? coffee mate gibi tozlardan değil de, sıvı kahve kremalarından bahsediyorum.

ben bir defa kullandım, fena değildi. sade kahve sevdiğim için gerek duymuyorum ama, denemek içindi.

özet: kullanılır, neden kullanılmasın.
  • yemyesilyurt  (08.02.21 19:20:41)
Süt kullansan daha sağlıklı değil mi?

  • nucleon  (08.02.21 19:29:05)
Doğru yola girmişsin. Önce az süt sonra sek’e doğru gider bu yol:)

  • ned flanders  (08.02.21 20:42:47)
krema olur +1 hem de çok lezzetli olur. ama ben tercih etmem çünkü kahve tadı gidiyor bence krema koyunca.

kahveni kendin yapıyorsan, ruanda mahembe bölgesinin kahvesini almanı öneririm. farklı markalarda bu bölgenin kahvesi var, internette bulursun. içtiğim en hafif kahve. hatta kahvesini az koyduğumu düşünüp daha çok koydum ama hala hafifti. bir yandan da güzel ama. acı acı değil, yumuşak bir içimi var. krema eklemeye gerek duymayabilirsin.
  • istanbul kanatlarimin altinda  (08.02.21 23:36:56)
buzdolabınızda kaliteli ve tuzsuz cinsinden bir tereyağı varsa onu da kullanabilirsiniz.. canan karatay'ın önerisiyle denemeye başlamıştım.. yalan yok ilk duyduğumda bana da tuhaf gelmişti ama ara sıra kremalı kahve istediğimde bir tatlı kaşığı dolusu tereyağını kahveye koyup karıştırıyorum, enfes oluyor.. tavsiye ederim..

  • sahlanankoc  (09.02.21 08:43:52)
Yumuşak içimi kahveler var. Kimyasallardan ibaret krema yerine süt ile de olur. French press ile gayet güzel köpürüyor.

  • kumulatifvergimatrahi  (09.02.21 10:47:20)