[]

Sokakta Odun Kesilmesini Engellemek

Evet, yanlis okumadiniz. 2021 yilinda, Istanbul'un ve Beyoglu'nun gobeginde hala boyle dertlerimiz var.

Beyoglu Belediyesi engel olmuyor, sadece daha sessiz yapmalari icin uyariyor. Hatta az once telefonda bir zabita bunun suc olarak tanimlanmamis oldugunu soyledi.

Ne yapmak gerek? Neredeyse her gun odun kesiyorlar veya kiriyorlar.

Beyoglu'ndan, Cihangir'den nefret ediyorum artik. Dun gece 12-1 arasi ciglik cigliga dogum gunu kutladi bazi Cihangir yaratiklari. Hic kimse de "napiyosunuz kardesim siz" demiyor. (Sesimi duyuramayagim uzakliktaki apartmanlardan biri.)

 
hocam benim anladığım, odun kesenleri engelleseniz bile başka gürültücüler çıkacak ortaya. Odun kesenler gündüz mü gece mi kesiyor? Çıkıp uyarsanız bir işe yarar mı bilmiyorum, denediniz mi hiç? Odun kesenlerin alternatifleri var mı? Isınmak için mi kesiyorlar? İstanbulun merkezinde doğalgaz vardır ama bütün evlerde olmayabilir belki.. benim anladığım, sorduğum soruların cevapları olumsuzsa, taşınmaktan başka alternatif yok size.


  • mezarkabul  (08.02.21 14:35:11) 
Gece odun kırmak normal değil tabi de, şehir yaşamı, gün içinde iş yapabilir, yasal olarak gürültü de yapabilir. Beğenmiyorsan dag başına kulübe yapacaksın.


  • JohnOakley  (08.02.21 14:48:32) 
Hocam istanbulun en kalabalık, en karışık semtlerinden birinde yaşıyorsunuz. Hangi biriyle uğraşacaksın, ses olacak yani olmama ihtimali yok. Bence insanları değiştirmeye çalışmaktansa kendini ya da bölgeni değiştir derim.


  • roket adam  (08.02.21 14:59:27) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.