Evde uskumru yaptım

Bizim sokaktaki balıkçıdan gaza geldim uskumru aldım. Fileto yapıp tavada ızgara ettim. Evi havalandırmama rağmen hala sanki ince ince balık kokuyor her yer. Daha önce hiç evde böyle balık pişirmediğimden başa çıkma yöntemleri hakkında bilgi istiyorum. Ne yapacağız bütün mutfağı sirkeyle mi sileyim? Evde sirkeli su mu kaynatayım?

Silme, havalandır bekle. Zamanla geçecektir.

Ayrıca balığı sadece tereyağında kızartırsan koku yok denecek kadar azalıyor.
  • sylr  (08.02.21 08:25:32)
Afiyetler olsun.
Havalandırinca geçer ama febrez alıp migrostan onu da hoca edebilirsiniz.
Tabi sirke karbinattgibi çözümler de var ama febrezi alın hoca edin yarın saat sonra her yeri açın yarım saat bekkeyin (böylece zaten vakit de geçmiş olur :)l
  • kisa  (08.02.21 08:49:28)
kucuk bir yanmaz kap ile ocakta bir miktar su-camasir yumusaticisi kaynat 25-30 dk, mis gibi kokar her taraf.

  • duyulmasi gerektigi kadar  (08.02.21 10:35:53)
Çamaşır yumuşatıcı kaynatıp da zehir solumayın.
Lütfen.
Yani siz yine istiyorsanız yapın da,
Çocuğunuz, hayvanınız varsa onlara solutmayın.
  • Mirket  (08.02.21 10:56:02)
sirkeli su kaynatın ocakta düşük ateşte. ilk aşamada biraz sirke kokuyor ama sonra balık kokusu tamamen geçiyor. alternatif olarak adaçayını yakıp gezdirebilirsiniz evde. yine ocakta lavanta kaynatmak da güzel oluyor.

  • gmzo  (08.02.21 11:27:37)
Sirkeli su kaynatın ya da suya biraz kahve koyup kaynatın. Evde tütsü ya da kokulu mum varsa onu da deneyebilirsiniz. Ayrıca buzdolabı kokusunu çekmek için süt ya da karbonat kullanılıyor. Düz mantıkla belki bir kaba süt yada karbonat koymak da kokuyu çekebilir

  • yazdonumu  (08.02.21 16:36:46)
arkalı önlü açtım camları bütün gün. şimdi koku kalmadı galiba.

  • alperz  (08.02.21 16:37:45)
Kuru bir kaç kaba karbonat koyun, faydası olur.

  • oligomer  (08.02.21 18:46:51)