bütünlemeye girmek ya da girmememk

Selamlar,

İkinci defa yüksek lisans yapmaya başladım. İlk yüksek lisansımda ortalamam düşüktü2.81 .

Daha yüksek bir ortalama için başladığım yüksek lisansda 2 dersten vizelerim kötüydü. ben de diğer derslere odaklandım ve final ödevlerini yapmadım bu iki dersin. ama sonuçlar açıklandığında gördüm ki hocalar gerçekten yüksek not vermişler.

şimdi bütünleme zamanı ve yine ödev teslimi şeklinde olacak.

Sizce bütünlemede ödev teslim edip dersi geçmek mi mantıklı düşük notla da olsa yoksa seneye tekrar almak mı?

AYnı zamanda çalıştığım için tüm derslere odaklanamadım ama dersler online ve seneye de online mı olacak belli değil. Okula gitmem zor olabilir.
Ama diğer taraftan da ikinci dönem notları düzgün tutabilirsem belki o iki ders için erasmus yapabilirim gibi hayaller de kuruyorum, bilmiyorum olabilitesi var mı gerçi.

Siz olsanız ne yaparsınız?
Okulun uzaması sıkıntı değil, öğrenciliği seviyorum ve sonsuza kadar okumak istiyorum. ama okula gitmek sıkıntı olabilir.
şimdiden teşekkürler,

geç kurtul. neyle geçersen geç.
ayrıca mantıksız bi soru bence.. geç, nottan pişman olursan zaten alırsın seneye?
erasmusla staja da gidersin, boşver notu falan.
  • rewlack  (06.02.21 22:51:05)
@rewlack geçilen ders tekrar alınabiliyor mu emin değilim. bi de tekrar yüksek yapmanın amacı yüksek ortalamaydı, amacımdan şaşmış gibi hissediyorum kendimi :-)

  • euteamo  (06.02.21 23:01:11)
Y.lisansta CC dersler tekrar alınabiliyor diye biliyorum. Ama enstitüye göre değişebilir, arayıp sorun. Bütünlemeden yüksek not alsanız da düşük bir not gelecek mi? Bundan eminseniz bırakın iki dersi.

  • Rh Negatif  (07.02.21 12:34:16)