kaliteli buyuk boy afis veya film sahnesini bastirma [foto]

Evime dekor amacli fotograf asmak istiyorum.

bunu istanbul'da kim yapar en iyi?

bir de internetten indirdigim bir foto olacak en nihayetinde. 1920x1012 boyutu mesela yeterli olur mu iyi bir cozunurluk icin?

bahsettiğiniz ölçü 50x25cm gibi bişey bu ölçüde basarsanız net çıkar, büyütürseniz netliği bozulur. istediğiniz ölçü neyse ona göre fotoğraflar bakmanız lazım. onun dışında ozalitçilerin çoğu iyi kalitede basar, iç mekan baskı makinesi olan varsa daha da iyi basar.

  • RojoElefante  (05.02.21 22:06:36)
Baskıda işin içine dpi meselesi giriyor internetten bulduklarınız genellikle 72dpi olacaktır (çözünürlüğünden bağımsız şekilde) baskı için 300 dpi kullanılıyor. Bu sebeple yalnızca çözünürlüğüne değil dpi'ina da bakmanız gerekiyor yoksa baskı alabildiğine tırt çıkabilir poster boyutu istiyorsanız özellikle.

  • hedep  (05.02.21 22:10:23)
@hedep arkadaşın dediğine ekstra olarak 72 dpi genellikle ozalitçilerin bastığı dpi'dır. 300 ile 72 arasındaki farkı makineleri genelde algılamaz. (dandik makinelerden bahsediyorum) 300 dpi bulursanız daha da hoş olur tabi ki de.

  • RojoElefante  (05.02.21 22:20:56 ~ 22:21:02)