Cay, beyaz ekmek, abur cubur yemeyi birakma...

Nasil yaparim?

cayi kahveyi sekersiz iciyorum. bunlari cikarinca kahvalti diye bir sey kalmiyor ya...

pilates yapiyorum 3 haftadir da; duzgun de besleneyim istiyorum.

ne onerirsiniz?

edit: gencler, cayi birakmak istememin sebebi kansizlik dolayisiyla. yoksa muptelasiyim ya...

Kahvatıda ekmeksizliği yumurta çözüyor. Abur cubur tamamen aniden bırakma meselesi araya süre girince hem tekrar yememe motivasyonu artıyor X süredir yemiyorum diye hem de akla daha az gelmeye başlıyor şekerli şeyler.

Ama bu çay size ne etti? Çayın ne günahı var?
  • hedep  (04.02.21 19:33:04)
başlangıç olarak aralıklı oruç(if) öneririm. 8 saat yemek, 16 saat açlık süresi. açlık süresinde çay kahve istediğiniz kadar içebilirsiniz (şekersiz ve sütsüz olmak koşuluyla) sade soda içebilirsiniz.

yemek sürecinde de abur cubur yiyin ama abartmadan. sonra iyice azaltırsınız.
  • Fusha  (04.02.21 19:35:13)
Bence abur cuburu birakabilmek icin cayi birakin o zaman yaninda bisi de aramiyorsunuz. Bir de ilk abur cubur ihtiyacibizda su icin baktiniz yarim
Saat gecti hala caniniz bisiler istiyor sevdiginiz kuruyemisleri tuketin bence. Meyve de olabilir. Bir de bildigim kadariyla diyetisyenler bile ekmek veriyor gunde 2 dilim kadar o yuzden ekmekte de kendinize sinirlama getirin masaya 2 tane koyun digerlerini kaldirin

  • esinikaybetmiscorap.  (04.02.21 19:55:29)
abur cubur dediğin şeyi çöpe atmazsın. asla sofrana koymayacağın şeyler var içinde(hepsinde). üstüne para veriyorsun.

çayı bırakınca kahvaltı zor oluyor. demlersen de ilk bardağın gerisi gelir. az demleyi dene?!
  • esref  (04.02.21 20:59:46)
Kahvaltıda peynir, kaşar, zeytin, yumurta, salatalık, maydanoz... hepsini yiyebilirsiniz ve tok tutuyor. Abur cubur için tavsiye veremeyeceğim yemeyeli yıllar oluyor. Ama şu aralar ayda bir kere falan canımın cips çektiği oluyor. Bugün de çekti mesela almadım. Yerine mısır patlattım. Böyle alternatifler sunabilirsiniz kendinize.

  • ruhen hastayim ben  (04.02.21 21:03:59)
Ya ben if demiyorum 2 aydır if yapıyorum üzerine beslenme terapisi alıyorum 10 kilo da verdim ok ağzıma da sürmedim 2 aydır sağlıksız bi şey. Ama bugun bıraksam diyeti yarın tekrar abur cubura saldırırım. Tamamen hayatımdan çıkaramıycağımı artık anladım sadece kontrollü yemeye odaklanmak gerektiğini düşünüyorum

  • hindistan cevizi  (04.02.21 21:54:42)