[]

RTX 3060 Max-Q ekran kartına sahip laptop alınır mı sizce?

Max-Q olanlar bayağı ucuz. Neden? Performansı 2080'in üstünde olur mu? 10. nesil i7 işlemcili olanı alınır mı sizce?
 
max-q dediği laptoplarda olan, daha az enerji tüketen (ve dolayısıyla daha güçsüz olan) ekran kartları. 3060'ın mobilinin çıktığını bilmiyordum, ama desktop'larda 2080 3060'tan biraz daha iyiydi. Dolayısıyla 3060 max-q da muhtemelen 2080 max-q'dan bi tık daha kötü olur, desktop versiyonundan tabi yarı yarıya daha yavaş olur ama o normal.

Oyun için desktop hem daha ucuz hem de daha performanslı. Ama illa laptop almak istiyorsanız fiyata da bi bakın. 3000 serisi 2000 serisinden çok daha ucuzdu, yani performans bi tık kötü olsa bile aradaki fiyat farkına değer bence. Dolayısıyla bence evet, alınır.
  • plutongezegendegilmi  (04.02.21 10:13:28) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.