Windows, oyun veya uygulama cracklemek, bilgisayara keylogger kurar mı?

İşletim sistemleri veya uygulamaları full bir şekilde kullanmamızı sağlayan insanların kârı ney? Bazıları bağış alıyor ama çoğunun duymadım. Bir casus yazılımı falan atıyor olabilir mi ben windows'ta dll ler nasıl çalışıyor, bir exe nelere müdahale edebilir haberimiz olmadan arka planda bilmiyorum.

Bu güne kadar bir mağduriyet de görmedim ama bana çok imkansiz gelmedi. Bu insanlar babalarının hayrına mı günlerini aylarını verip uğraşıyorlar? Sanki her bilgisayardan sızdırdıkları bir şeyler olurmuş gibi geliyor.

Siz ne diyorsunuz fikri veya kanıtı olan var mı?

Crack dosyalarının casus yazılım, keylogger vb. şeyleri içermesi çok çok olası tabii. Ama bu demek değildir ki her crack dosyası casus yazılım içerir. Bunu yapan adamlar babalarının hayrına yapmıyorlar tabii ki. Adam crack'liyor. Crack dosyasını reklamlı link ile paylaşıyor, sitesine koyuyor vs. Sonuçta oradan bir gelir elde ediyor.

  • himmet dayi  (03.02.21 23:39:17 ~ 23:39:37)
orada başka bir kafa var.
hepsi olmasa da bir kısmı bunu şahsi ego tatmini için yapan idealist, yetenekli çocuklar.
büyük şirketlere kafa tutan küçük warez grubuyuz biz havası da var.
Crack dediği aynı exe'yi tekrar derliyor içinde lisans kısımları olmadan.

ün kazanıyor o piyasada, bir namı oluyor.
Bunu iş güç olarak kullanıyordur.
  • summatinyourteeth  (03.02.21 23:56:56)
Evet ama artık keylogger kuran yok. Onun yerine kripto para için miner kuruyorlar. Daha karlı iş.

  • false pretension  (04.02.21 01:54:57)
Miner kuruyorlar, ya da DDOS atakları için kullanılan ufak ajanları kuruyorlar, ya da ıvır zıvır sitelere girip tıklayan ajanlar kuruyorlar, ya da sizin makinanız üzerinden başka yerlere bağlanabilecekleri ufak proxy'ler kuruyorlar, mutlaka bir şeyler kuruyorlar ama yani beleşe iş yok artık :) O yüzden antivirüs kullanıyoruz zaten.

  • roket adam  (04.02.21 11:27:22)