[]

Son günlerdeki uçuk market fiyatlarının sebebi...

...neymiş belli oldu mu?

e dolar da düşüyor neden bu zamlar?


 
devlet yılbaşından beri tüm vergilere zam yaptı, asgari ücret beklenenin üzerinde arttı. ne yapacaklar, dolar düştü diye vergi vermeyip, sigorta yatırmayacaklar mı?

bir de insanlar dolar 8'ken, tl ile dolar alıp mal çektiler; e şimdi dolar düştü diye zararına mı satacaklar?
  • malheiros  (03.02.21 20:58:54) 
Stokçuluk


  • esinikaybetmiscorap.  (03.02.21 23:18:45) 
asgari ücretin artması.


  • beretta beretta  (04.02.21 00:44:42) 
2020 yılında işverene bir asgari ücretli çalışan maliyeti : 3458 lira
2021 yılında işverene bir asgari ücretli çalışan maliyeti : 4203 lira
bu sadece maliyetin üzerine konulması gereken işçi farkı

elektriğe, suya, gaza,kiraya, benzine, vergilere... her şeye zam gelirken iş veren bu maliyeti cebinden mi karşılayacak sanıyodunuz. bu zamlar çok doğal. ilerleyen zamanda daha işveren tüm maliyeti müşterisinin üzerine yıkacak. bu her sene olan kısır döngü. sadece son senelerde rakamların yükselmesiyle fark gözle görülür bi hal aldı.
  • johnnie w lker  (04.02.21 01:12:38) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.