[]

Dövme makinesi fiyatı nasıl bu kadar yüksek olabilir?

İçinde motor ve kasasıyla diğerlerinin yapamayıp da bunun yaptığı ne olabilir de buna 5000 tl isteniyor? Piyasada en bilinen marka olabilir fakat maliyeti bu kadar düşük olan bir malı nasıl bu fiyata satabiliyorlar? Hatta profesyonel dövmeciler 2000 liralık ava ve raven makineleri bu cihazdan daha çok beğenirken?

www.dovmemalzemesi.com


 
10 bin liralık araba da 1 milyon liralık araba da aynı işi yapmıyor mu? neden ikincisi bu kadar pahalı?


  • Tochinoshin  (03.02.21 15:58:35) 
@tochinoshin
Araba çok farklı kulvar. Ciddi malzeme kalitesi, işçilik, performans farkı ve arge var arabaların arkasında. Bu kadar basit bir sistemin (motor ve kasa) değerli bir maden olmadığı ve arkasında büyük bir teknoloji olmadığı halde neden 2000 lira değil de 5000 lira onu soruyorum. Elmayla armutu kıyaslıyorsunuz şu an. Yoksa 100 lira olsun demiyorum.

  • Unde bach canim  (03.02.21 16:24:37) 
Araba örneği çok uç olsa da mantık doğru, yakın bir sektörden örnek vereyim;

150 liraya da boya tabancası var, 5 bin liraya da, hatta 10 bin liraya da var.

Malzeme kalitesi, hassas üretim, kaliteli malzeme, kaliteli işçilik vs vs vs.
  • John Bloor  (03.02.21 16:53:58) 
vücüdu delik deşik eden bir alet için ucuz bile.


  • jamswety  (03.02.21 17:36:46) 
Döviz kuruyla düşününce birim olarak pek de pahalı değil aslında


  • olaylar olaylar  (03.02.21 20:00:38) 
motoru daha kalitelidir kolay kolay bozulmaz, kasasi hafiftir, kasasinin dizayni dusunulmustur elini yormaz, oburu tikanir bu tikanmaz, vs..

ozetle (bkz: ucuz mal alacak kadar zengin degilim)

not: dovmeci degilim :)
  • cooperr  (03.02.21 20:09:02 ~ 20:11:37) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.