Mesleğiniz nedir ?

Herkes yazılımcı gibi değil mi ya, gerçekten nereye kafamı çevirsem her taraf yazılımcı ve bir o kadar da sektörde açık var diyor işverenler.

Yazılım harici bir meslekle uğraşanlara sorum, mesleğiniz nedir ?

moda tasarımcısıyım

  • fragile lady  (01.02.21 23:45:48)
Önce arkeoloji, sonra sosyoloji bitirdim. Önce organizasyoncuydum, sonra nasıl olduysa son işimde iş geliştirme uzmanıydım. Şimdi de İstanbul Üni'nin açığından çocuk gelişimi okuyorum :D Diğer yandan da işletmeci mi, aşçı mı, garson mu, barmen mi, temizlikçi mi olduğumu bilmediğim bi işim var. İleride belki kreşte çalışırım :P
Böyle bakınca, keşke yazılımcı olsaymışım diyorum, en azından ne olduğun belli işte ne güzel :D

  • pandispanya  (01.02.21 23:50:42)
ingilizce öğretmeniyim. bundan 6 sene önce birkaç ay çalışır, başka iş bulur istifa ederim diye başlamıştım. sınıflarımı, öğrencilerimi öyle özledim ki... tanıdığım insanlara itiraf edemediğimi burada dile getireyim ben bu işi yapmayı çok sevmişim aslında.

  • dimpled  (01.02.21 23:59:06)
mühendisim. yazılımcı olsam güzel kapılar açarmış bana ama o kadar ilgim yok ki. mesleğimi seviyorum.

  • istanbul kanatlarimin altinda  (01.02.21 23:59:23)
insaat mühendisiyim

  • ben de  (01.02.21 23:59:52)
Planlamacıyım. Bana da herkes ikcı gibi geliyor.

  • nickimin hakkini veremedim  (02.02.21 00:05:02)
@ben de sektörde durum nasıl ? maaşlar tatmin ediyor mu ?

@nickimin hakkini veremedim biraz daha açar mısınız ? ne bitirdiniz mesela, ne yapıyorsunuz tam olarak ?
  • garavel  (02.02.21 00:07:58)
yayin operatoru. bana da benden baska bu isi yapan yok gibi geliyor

  • ala09  (02.02.21 00:09:13 ~ 00:10:40)
@garavel

türkiye piyasasini maalesef pek bilmiyorum ama maasimdan memnunum. diger sektörlerdeki corona durgunlugu ile kiyaslayacak olursam gayet iyi durumdayiz diyebilirim.
  • ben de  (02.02.21 00:10:45)
Psikoloğum. Bizden bol bol var gibi bu aralar :)

  • kullanıcıadımbuolsun  (02.02.21 00:12:16)
Yazılımcıyım herkes avukatmış gibi geliyor

  • Kahir ekseriyet  (02.02.21 00:24:16)
mühendis, teknoloji yatırımları danışmanı

fikrin ve paran varsa yapmak istediğin işte mühendislik içeriyorsa arayacağın kişi benim.
satış pazarlamaya karışmam geri kalan herşeyi halleder ürün bu, fiyat bu, kazanacağın para bu, yapman gereken bu diyip mevzuyu teslim ederim. tr/eu/iskandinavya çalışıyorum.
  • duyurukullanıcısı  (02.02.21 00:31:02)
Mimar / akademisyenim. Her ikisiyle de aşk / nefret ilişkisi yaşıyorum. Mimar olmak deli işi, akademisyen mimar olmak için tamamen keçileri kaçırmış olmak gerekiyor, özellikle tasarım alanında.

  • gmzo  (02.02.21 00:36:36)
onu yazmayı unutmuşum bana da herkes influencer gibi geliyor. bir şekilde sosyal medyadan ucuza para kazanma derdinde insanların çoğu, yapana da saygı duyuyorum haksız değiller.

  • garavel  (02.02.21 00:56:47)
Bir diğer nereye baksan rastlanılan meslekteyim, avukatim

  • kitap arasında kalmış silgi tozu  (02.02.21 00:57:57)
Endüstri mühendisiyim. Yazılımcı olsaydım keşke diyorum. Yazılım dillerine yatkınlığım var. Zevkle yapardım. Şu an endüstri mühendisliği beni tatmin etmiyor.

  • himmet dayi  (02.02.21 00:59:48)
Sınıf öğretmeniyim. Ben de herkes yazılımcı sanıyordum.

  • ruhen hastayim ben  (02.02.21 01:06:07)
çevirmenim.

herkesin mesleğinin ne olduğundan ziyade, sabah şirkete gidip akşam döndükleri monoton bir dünyadalar diye düşünürdüm.
benimkinden çok farklı bir düzen bu.
en azından 2020'ye kadar farklıydı.
artık herkes benim gibi.
kendimi yalnız hissetmiyorum :)
  • blatta hiberna  (02.02.21 01:08:51)
@himmet dayi endüstri mühendisi ne yapar ? şuanki bulunduğunuz pozisyonunuz ve iş tanımınız nedir acaba ?

  • garavel  (02.02.21 01:13:09)
Turizmciyim. Turdur, oteldir falan bakıyorum. Alaylıyım, 15 seneyi geçkin uğraşıyorum.

  • habarbey  (02.02.21 01:17:02)
universite doneminde (marmara reklam) produksiyon asistanligindan baslayip amirligine kadar geldim, tv calisaniydim.. yuksek lisans doneminde (arel grafik tasarim) free lance grafik ve tv baglantilarim sayesinde cevirmenlik yaptim.. akabinde medya ve uzantilarindan daralip meslek degistirmeye karar verdim.. o sirada ogretmenlik firsati cikti karsima dil ve sahip oldugum toefl`dan oturu.. 11 yil once oylesine basladigim meslege, ogretmenlik sertifikasi ile profesyonel olarak devam ediyorum..

bana herkes issiz gibi geliyor.. asiri pesimist ruh halimden de kaynaklaniyor olabilir..
  • mecik balit  (02.02.21 01:22:00)
@garavel

ne iş olsa yaparız abi :d

şaka bi yana üretim ve hizmet sektörlerinin birçok alanında çalışma imkanı var. yani hastanede çalışan arkadaşım da var, trt'de de çalışan arkadaşım da var, üretim sektörü ağırlıklı oluyor genelde ama işte alternatifler de çok fazla.

ben otomotiv sektöründe kısa bir süre planlama akabinde uzun süre proje yönetimi bölümlerinde çalıştım. şu an çalışmıyorum. yeni bir iş için istifa ettim. yeni işte süreç tamamlanmak üzere. otomotiv değil bu kez. yine üretim sektörü. pozisyon satın almaya bağlı bir uzmanlık diyeyim.

Genel olarak planlama, proje yönetimi, kalite, üretim (üretim mühendisliği, yalın üretim, verimlilik vb. ile ilgili tüm bölümler), satış, satın alma, ürün geliştirme (tasarım değil) vb. gibi pozisyonlarda çalışıyor endüstri mühendisleri.
  • himmet dayi  (02.02.21 01:22:27)
Kimya mühendisiyim. >10 yıldır boya argecisi olarak çalışıyorum.

Bana da duyurunun %85'i yazılımcı veya avukat gibi geliyordu :)
  • pati  (02.02.21 01:26:01)
sinema & televizyon mezunu, modern tavla oyuncusuyum.

  • ateistanbul  (02.02.21 01:27:48)
Turist rehberi & ziraat teknikeri

  • beetlejuice  (02.02.21 03:18:34)
yazılım.(eğitimim) çiftçi.(ata mesleği) öğretmen.(bilgisayar, girdim bitirdim. bitiremem sanıyordum ama bitirdim) taksici. (baba mesleği. yapmıyorum. eskiden adam olmayınca geceye çıkardım.)

  • phonex  (02.02.21 03:45:55)
Akademisyenim, siyaset bilimi alaninda doktoraya devam ediyorum, ayni zamanda ders veriyorum.

  • feliss  (02.02.21 05:03:26)
Ameleyim (müteahhit), kat karşılığı verilecek yeriniz varsa verin yapayım :)

  • John Bloor  (02.02.21 11:58:38)
yazilimciyim. bana da herkes benden cok kazaniyormus gibi geliyor.

  • lemmiwinks  (02.02.21 13:24:16)
teknikerim. hep bir şeyleri tamir ettim. şimdiyse ar-ge yapıyorum. bana da herkes benden çok kazanıyormuş gibi geliyor.

  • hemsta  (02.02.21 13:41:43)
finansçı/akademisyen/oyuncak tamircisi:)

  • yemrem  (02.02.21 14:18:18 ~ 16:26:56)
Hafta içi akşam 5'e kadar memurum, sonrası ve hafta sonu tam zamanlı esnafım. Kafamın içinde 24 saat esnafım. Şu, su verenin itfaiye hortumunu sevdiğiniz esnaflardan değilim, suyumuz var :)

  • synax  (02.02.21 14:45:35)
avukatım

  • her giriste sifresini unutan adam  (02.02.21 15:00:02)
Yazılımcıyım, bana da herkes yazılımcı olmaya çalışıyor gibi geliyor.

Neyse yazılımcı olun, belki ülke daha iyi bir yer olur 50 sene sonra.

youtu.be
  • chicha_v2  (02.02.21 19:07:30)
siyaset bilimi mezunuyum, işsizim.

  • rojhat  (02.02.21 19:44:11)
devlet memuruyum, düz.

  • birfincankahvedahaisteyenadam  (02.02.21 20:56:34)
Eskiden hava indirme teğmen'dim. yani paraşütçü piyade. muvafaktaname ile memurluğa geçtim.

  • komando kani var bende  (03.02.21 15:45:56)
tamirciyim bildiğin tornavida anahtar gres yağ tamir işi.

  • basond  (03.02.21 22:15:35)
Mali müşavirim. ben de çoğunluğun yazılımcı olduğunu düşünenlerdendim.

  • naksidil  (03.02.21 22:56:27)