Telefonda sevgilinizin adını değiştirme eşiğiniz?

Ne zaman değiştirirsiniz? İsim soyisimden ne zaman arım balım peteğime ya da “isim”im e geçiş yaparsınız?

Hicbir zaman.

  • cleric  (01.02.21 13:41:03)
Hiç :D 10 yıldır aynı. 10 yılın içine arkadaşlık, flört, sevgililik, nişanlılık, evlilik dahil. Hep sadece adıyla kayıtlıydı, hiç de değiştirmeyi düşünmedim. Allah korusun ayrılsak da değiştirmek zorunda kalmayız bu sayede :P :D
Ben de onda ismimle kayıtlıyım. Kafalar hep rahat, süper :))

  • pandispanya  (01.02.21 13:43:30)
Hiçbir zaman +1

  • ruhen hastayim ben  (01.02.21 13:54:42)
Evlendik, yine değiştirmedik. İsim soyisim şeklinde kayıtlıyız karşılıklı, hatta eşim yeni soyadımı bile eklemeden orijinal soyadımı kullanıyor yine.

Edit: Senede bir falan ben onun telefonunu sinsice alıp kendi adımı "aşkitom <3 <3" falan yapıyorum. Gülüyoruz eğleniyoruz, düzeltiyor sonra.
  • kobuzchu kiz  (01.02.21 13:55:09 ~ 14:01:19)
Hicbir zaman. Ad soyad durur oyle.

  • turkce konusan uzayli  (01.02.21 14:02:54)
ben tanışınca direkt isimle kaydediyorum öyle kalıyor. soyad yazmıyorum.

  • jelly bear  (01.02.21 14:13:50)
Sadece adıyla kaydetmiştim zamanında ve öyle duruyor. Hiçbir zaman +1

  • ms brownstone  (01.02.21 15:13:52)
Yok oyle bir esik. Isminden memnunsa ozellikle, ismiyle kalsin.

  • buf-e kür  (01.02.21 15:15:35)
Ben kadın tarafıyım. Şimdiki eşim, erkek arkadaşımken bana iletişim bilgilerini contact olarak göndermişti. O haliyle kullanıyorum. Epey formal duruyor Dr. X. Y. Zoğlu gibi. Telefonun kısa yolunda X'im gibi bir kısaltmayla kayıtlı taa baştan beri hiç değişmedi. Ben de onun telefonunda baştan beri Siyamım gibi kayıtlıyım.

  • SiyamkedisiZorro  (01.02.21 16:22:36)
biz iki yil sonra falan degistirmistik ama sonra kavga edince geri isme döndü jdjdjs

  • ala09  (01.02.21 16:23:39)
sevgi sözcüklerinin söylenmeye başlandığı yani çağ kapatılıp çağ açılan o günde telefonda kayıtlı olan isim-soyisim ikilisinden soyismi silerek olaya samimiyet katmıştım. hala öyle duruyor.

  • starlightz  (01.02.21 16:37:35)
eski sevgilim ilk baslarda ismiyle kayitliydi. sonra komik bir sohbet gecti ve ona o sohbetle alakali bir hitap bulup ismini oyle degistirdim. sonra aska geldigim zamanlarda askim yaptim. kizdigim zamanlarda okuz yaptim. sonra tekrar o hitaba gecis yaptim. oyle kafama gore takildim.

  • batlegolas  (01.02.21 18:38:07)
2. hanımın yanına giderken sonuna r harfi ekliyorum.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (01.02.21 19:45:46)
Sadece isimle kaydedip değiştirmem, veya ilk kaydettiğimde isminin yanına mesela hangi ali olduğunu hatırlatacak bir kelime yazmışsam sevgili olacağımıza inandığım zaman onu silerim sadece ali kalır. Eski sevgilimin iş telefonu hala isminin baş harfi olarak kayıtlı, aceleyle öyle kaydetmiştim, kaldı.

Sevgilimin beni soyadımla kaydetmesi ayrılma sebebi olur :/

Edit: müdürüm >10 yıldır evli, eşi isim+eski soyadıyla kayıtlı telefonunda.
  • pati  (01.02.21 19:54:07 ~ 20:05:22)
genelde ad soyad kaydederim. iki eski sevgilimi aramızdaki bazı goygoya ithafen farklı kaydetmiştim. sonra da ayrıldık. bir daha birisi girerse hayatıma ilk kaydettiğim gibi (isim soy isim) olarak tutarım.

  • ananotherlife  (01.02.21 20:16:33)
ben genelde isimle kaydederdim. şu anki sevgilimle de tanışma, flört ve birlikteliğin ilk 3-4 ayında isim vardı. sonradan lakabına çevirdim. lakabını kendi arkadaş grubu çok sık kullanıyor. öyle olunca ben de alıştım, artık ismini telaffuz ettiğimde sanki yabancı birinden bahsediyormuşum gibi geliyor.

  • der meister  (01.02.21 20:20:00)
bu konuyu düşünmem asla. moduma göre. bugüne kadar isimleri dışında bir başka kelime ile de değiştirmedim. değiştirmek istersem değiştiririr. öncesinde zihnimi meşgul etmesini istemem böyle bir konunun.

  • matrix  (02.02.21 18:38:18)
22-23 yaşına kadar güzel sıfatlarla kaydederdim,şimdi dümdüz
ayşe ise ayşe diye kaydeder, senelerce de değiştirmem

tanışırken ne diye kaydettiysem o
  • megacracker  (14.02.21 19:17:54 ~ 19:18:17)