usdt nedir

binance da eth bozarken eth/usdt yapabildim. Direk usd gibi düşündüm ama meğerse tether gibi bir coin gibi duruyor. Çözemedim, coini nasıl usd yapıyorum

Hangi platformdan işlem yapıyorsun? USDT: Tether ama değeri 1 dolara sabit. Yani USDT alarak dolar karşısında değer kaybı/kazancı yaşamazsın. Doları kendi hesabına transfer etmek Türkiye'de çok yüksek masraflı olduğu için USD almanın bir avantajı yok.

  • himmet dayi  (31.01.21 19:16:30)
binance da işlem yapıyorum. Devamlı döviz değeri değişiyor gibi geldi de ondan çekindim

  • kondansator  (31.01.21 19:23:16)
usdt zaten tether. aslinda stabil coin yani 1$'a esit ama USDT/USD marketi de var. dolayisiyla usdt'nin degeri de oynaklik gosteriyor. zaman zaman 0.7$a dustugu yada 1.2$'a ciktigi oluyor.

  • crucio  (31.01.21 19:55:55)
usdt ne zaman 0.7 ile 1.2 arasında oynamış?

3-4 yıldır gördüğüm hep 0.99 ile 1.02 arasında falan git gel yapıyor ki stable coin zaten, arzını dengeleyip hep 1 dolarda tutmaya çalışılıyor. Usdc, busd gibi farklı stabil coinler de var. (busd olan binance'ınki)

usd dediğin bildiğin amerikan doları, ona çevirsen de bankana o şekilde alamayacaksın çok büyük ihtimalle. Yine al sat yapacaksan veya başka bi borsaya göndereceksen orada hangi çiftle işlem yapacaksın ona bakıp karar ver.
  • nhk ni youkosu  (31.01.21 20:06:36)
2017 de oynadı. Yeniysen görmemiş olman normal.

  • zoghurt  (31.01.21 22:40:52)
2017'de girdim ama o dönem usdt ile işim yoktu, sanırım şu fud olaylarını diyorsunuz. Ama sonra aklandılar mesela. O dönem usdt basıp piyasayı pompalıyorlar karşılığı yok ve batacak gibi söylentiler vardı. Ki ona karşı bile dengeleyebilirlerdi ama anlık şeyler olunca şirazesi kayabiliyor evet.

  • nhk ni youkosu  (31.01.21 23:57:58)