[]

Word'de satır sonundaki kelimeye bölünmez çizgi ekleyince niye alta atıyor?

Mesela satır sonunda "bu" kelimesi var.
Yanına normal tire eklersem kelime "bu-" şeklinde aynı satırda kalıyor.
Fakat yanına bölünmez tire (Ctrl+shift+-) eklersem "bu-" alt satıra geçiyor.
Mesele satırda yer olmaması değil. bu'ya birkaç harf eklesem bile alta geçmiyor ("buuuu" gibi).

Başka bir word belgesinde denediğimde bu sorun yok.
Belli ki sorun yaşadığım word'de bir ayar var. Nedir bu ayar acaba? Nasıl düzeltebilirim?

(Dilsel bir çalışma yaptığım için bu sorunu çözmem gerekiyor.)

 
cevabı bilmiyorum fakat bu gibi durumlarda metni yazdıktan sonra satır atlaması ya da istemediğim her hangi bi işlem olduğunda cntrl+z yapıp geri alıyorum ve otomatik yapılan işlemi geri alıyor.


  • eurhka  (31.01.21 18:38:46) 
  • phonex  (31.01.21 18:42:05) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.