[]

Amerika'ya kargo sorunu

Etsy'de bir satış yapıp ptt ile kargolamıştım, takipli kargo çok pahalıydı, takipsiz bile 100 lira tuttu 30 gramlık paket. Fakat almaktan korktuğum mesajı aldım bugün, ürün ulaşmamış hala. Tam 30 gün oldu. Sizce kaybolup gitmiş midir? Üzücü kısmı, adamlara 35 dolar, iade yaparsam benden 300 lira, kargo. El yapımı heykellerim gidecek. Çok üzüldüm be.
 
Varıyor aynen merak etme. Ayrıca delivered görünüp de müşteri gelmedi derse de endişelenme. Kardeşimin müşterisi bir kez elime ulaşmadı ayağı yaptı. Halbuki teslim edildi yazıyordu. Öyle olunca etsy kendisi refund ediyor, zihninde bulunsun :) bizim de aklımız çıkmıştı


  • sydney  (29.01.21 21:21:37) 
bazen 2-3 haftada bazen 2-3 ayda geliyor.


  • rm  (29.01.21 21:32:56) 
Ptt kullanmayın bence bir daha. Onceki kargo gonderinizde de millet ptt demis ama turpex kullanin sadece. Ayrica navlungo shipentegra vs arastirin.


  • optimistbakunin  (30.01.21 00:52:19) 
Amerika'dan bildiriyorum: usps'te ekstra bir yavaslik sozkonusu yilbasi zamanindan beri. Uzerine para odeyerek "takipli 2 gun acil" secenegi ile Amerika icinde gonderdigim evraklarimi 14 gunde iletti. Kendi sitelerinde de bununla ilgili yavaslik duyurusu var zaten, musteriniz kendi bakip gorebilir.

Cevap: kaybolmamistir, uzulmeyin.
  • so weit so gut  (30.01.21 03:41:40) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.