[]

İngilizceyi üst seviyeye taşıma yöntemleri

Selamlar, okuma ve dinlemede genel olarak %60 anlıyorum diyebilirim. Podcastlerde, haberlerde vs. Ama sanki takıldım kaldım ve bir üst seviyeye çıkamıyorum. Okuduğum ve dinlediğim ingilizce metin, podcast vs şeylerin nasıl %80 civarını anlayacak seviyeye ulaşırım ve neler yapmalıyım?
 
biraz daha sabır. çok dert etmeyin çok kafaya takmayın. beyin zamanla hallediyor o durumu.

daha fazla ve daha çeşitli yollarla dile maruz bırakmaya devam edin kendinizi.

bu arada sadece pasif yetilerinizin üzerine gitmeyin. çünkü anlamanız %90lara gelince mutlu olcaksınız ama sonra "anlıyorum ama konuşamıyorum" aşamasına geçeceksiniz. neden? çünkü pasif skillerin aktif skillerden daha önce gelişir ve tam o arada anlarsınız ama kullanırken sıkıntılar çıkmaya başlar.

bu yüzden aktif olarak kullanmaya da çalışın ilerlemenizi hızlandırırsınız.
  • AlsterWasser  (29.01.21 20:44:04 ~ 20:46:45) 
Ücretli kurs almak isterseniz Etkili Pratik İngilizce Advanced kurslarına bakabilirsiniz. Yöntem olarak ise kanallarında ücretsiz videolar var, mail grubunda bu yavaşlamaya ilişkin bilgiler veriyor. Bir süreden sonra yavaşladığını anlatıyor hoca. Grameri hala bırakmayın, okuyabileceğiniz metinlere yoğunlaşın ilk etapta. www.youtube.com


  • kaset  (29.01.21 21:18:57) 
sevdiğin ve çok iyi bildiğin bir kitabın ingilizcesini oku.
hem tercümede kaybolmuş anlamları fark edip konuyu çok daha iyi anlarsın hem de bilmediğin kelimeler için tek tek sözlüğe bakmadan, türkçe kitabı hatırlayarak devam edebilirsin.

  • sinek kral  (30.01.21 00:24:48) 
advanced seviye kelimeler ve cümle yapıları öğrenin. bunları context içinde görün ve kullanın. kelime ezberi ve çalışma için quizlet uygulamasını kullanabilirsiniz. youtubeda stuck at intermediate videoları var. sizin seviyenizi bilmiyorum ama oradaki tavsiyeler belki işinize yarayabilir.


  • olutaklidi  (30.01.21 01:41:55) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.