playstation store

bazı oyunların sağ altında 2-4 ağ oyuncusu diyor ama plusla alınan çevrimiçi çok oyunculu oyunlardan değil (o işaret yok) o zaman bu ne demek?

bazen de ayrıca iki oyuncu diyor (ağ yok) bu aynı ps'den iki kolla birlikte oynamak galiba?

bir de bazı oyunlarda mesela sol altta çevrimiçi çok oyunculu oyunlar için plus aboneliği gerekir diyor sağda hem plus işaretli ağ oyuncusu yazıyor. hem de dört oyuncu yazıyor. çevrimdışı, üyelik olmadan 2 kolla aynı ps'den oynanabilir mi demek bu?

sağolun olmasanız napardım.

Çoğu oyun online için plus istiyor ama ücretsiz olanlar başta olmak üzere bazıları plus olmadan da online oynanıyor. Bu birinci sorunun cevabı (sanırım)

İkinci sorunun cevabı evet, tek cihazla birden fazla kişi oynayabiliyor. Couch co op deniliyor bu oyunlara.

Eğer oyun tek cihazda iki oyuncu destekliyorsa iki kişi aynı anda online bağlanabilir oyuna (brawlhalla aklıma gelen) ama çoğu online oyunda yok bu özellik. 4 oyuncu demesi aynı oyuna en fazla 4 oyuncu katılabilir demek, bu da tek cihazdan değil, farklı cihazlardan.

Birkaç oyunun adını yazarsan daha açıklayıcı cevaplar gelebilir.
  • ejderha kuyrugunun ucunda yanan ates  (29.01.21 12:20:00)
öncelikle çok teşekkürler. mesela pesin altında şu işaret var. bu hem plusla çok oyunculu hem de plus olmaksızın aynı psden birlikte oynamak mı? fotoğrafını koydum.

  • turkce konusan uzayli  (29.01.21 12:28:54 ~ 12:29:11)
aynen dostum

adam simgesinin altındaki beraber plus gerektirmeden aynı cihaz üzerinden oynanabilirliği gösterir

diğer ağ olan da plus ile birlikte çevrimiçi farklı ps kullanıcılarıyla oynayabilirsin demek
  • baharat  (29.01.21 12:33:22)
Bu oyun online olarak 2 ile 6 oyuncu arasında oynanabilir demek. 4 ise online olmadan tek cihazdan en fazla oynayabilecek kişi sayısını belirtiyor.

  • ejderha kuyrugunun ucunda yanan ates  (29.01.21 12:33:58)