[]

Bu konuşulan Stock Market - Robinhood olayları nedir tam olarak?

Merhabalar

Bugünlerde konuşulan bu stock market ve Robinhood konuları nedir tam olarak, biri özet geçebilir mi acaba? Bir fraud olayı mı?


 
burada açıklıyor:
pbs.twimg.com

yazıya ek olarak: robinhood hisse alım satımı yapılan bir platform. bu olaylardan sonra wall street'e boyun eğerek hisse alımlarını kapadı. "serbest piyasanın" aslında hiç de serbest olmadığını göstermiş oldu. class-action lawsuit açıldı robinhood'a.

edit2: elon musk'ın insanları gazlaması da önemli bir rol oynadı. birkaç yıl önce hedge fund'ın tesla hisselerini shortlamasının intikamını alıyor.
  • eileengray  (29.01.21 09:38:13 ~ 09:57:39) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.