doğalgaz borularını neyle boyamak?

Bu boruların boyanması zorunluymuş ya, belli bir tür boya ve belli bir renk olması zorunlu mu? hep sarı görüyorum ama sarıya boyamaya mecbur muyum? aldığım bazı bilgilere göre amaç boruların paslanmaması ya da olası bir acil durumda kolayca yerinin tespit edilmesi olabilirmiş. ben turuncu akrilik boyayla boyamak istiyorum, bir engel var mı?
teşekkür ederim

Gaz bağlandıktan ve açıldıktan sonra dilediğin renge boyayabilirsin. Ama öncesinde kesinlikle anti-pas boyası ile boyayın, üzerine dilediğiniz rengi uygulayın.

  • janavarorion  (28.01.21 21:04:08)
yada yeni kutular cikmis dogakgaz borularinizi kapatıyor

  • kaankaan  (28.01.21 22:39:30)
sehre gore degisir. bunu firma belirler. mesela istanbul ile izmit arasi dunya kadar farkli prosedur uyguluyor. boyanan boyanin rengi degil sadece ozel boyasi var onlan boyanacak. izin verildikten sonra zaten boyamasaniz da olur.

  • turbo sadık  (28.01.21 23:14:27)
emin olmamakla birlikte boyanmasının uygun değil diye biliyorum. kaçak, hasar, sızıntı, yarık vb. tespit durumu için

  • phonex  (28.01.21 23:17:30)
igdaş için proje onayından sonra sarı yağlı boya.

  • valentinov  (28.01.21 23:48:54)
tesisat bağlanınca şehirdeki doğalgaz firması kontrole geldiğinde talimatlara uygun boru türünün kullanıldığının görülmesi için boyamamak gerekiyor. onay verildikten sonra istediğiniz renge boyayabilirsiniz. yine de şehrinizdeki prosedürü kontrol edin.

  • jepa  (29.01.21 00:01:07)
dışardan bina içine girene kadar sarı renkli boyanması gerekiyor. hatta gaz açıldıktan sonra boyalı fotoğrafını istiyorlar. ama bulunduğunuz yere göre değişir trabzon için geçerli bu dediklerim. ev içi borular ise istediğinizi yapın.

  • valkin rockefeller  (29.01.21 01:25:08)