Şu melodi eski bir müziğin melodisine çok benziyor sanki

www.youtube.com

2.02'de başlayan 2.12'ye kadar süren (Kemanla çalınan) melodi. Eski bir müziğe çok benzettim ama bir türlü çıkartamadım. Eski türk filmlerinden birinde çalan bir müzikti sanki. Ne dersiniz?

Şuna benzettim ben (piyano ile başlayan bölüm): youtu.be

  • himmet dayi  (27.01.21 22:53:48 ~ 22:54:00)
erol evgin - hep böyle kal'a benzettim:
youtu.be

benzettiğim başka bir şey daha var ama hatırlayamadım şimdi :)
  • tabudeviren  (27.01.21 23:02:53)
Maalesef ikisi de değil. Benim benzettiğim diğer müzik de birebir bunun gibiydi bu arada. Aynı enstürman, aynı melodiydi.
Edit: Bu arada kemanla çalınan melodiden bahsediyorum :)

  • fobfilm  (27.01.21 23:06:18 ~ 23:08:00)
bana da çok tanıdık geldi. 90lar pop ve sonrası bir şarkıdan hatırlıyorum ama çıkaramadım.

  • tabudeviren  (27.01.21 23:09:01)
  • olaylar olaylar  (27.01.21 23:20:11)
bana şunu hatırlattı. eskiden çok kullanılmış, bana da oradan tanıdık geldi herhalde.
youtu.be

eksisozluk.com
şarkının başlığında da bahsedilmiş gerçi.
  • dunga  (28.01.21 00:14:58)
@dunga Evet benziyor ama maalesef benim aradığım bu değil. Benim benzettiğim daha çok Buddha Bar seçkisinde yer alan müziklerin tarzında bir parça.

  • fobfilm  (28.01.21 00:40:19)
Oh be sonunda aklıma geldi :) Playlistimde de yer alan bir şarkıydı.
David Mcwilliams - The Days Of Pearly Spencer
00:36'dan itibaren dinleyin, birebir aynı gibi :)
www.youtube.com
  • fobfilm  (28.01.21 00:47:14)
bulmuşsunuz ama bariz benzeyen bi şarkı daha var, gaspar noe'nin climax'indeki şarkılardan:

www.youtube.com - 00:39'da başlıyor.

@dunga'nın da söylediği gibi çok kullanılan bi sample sanırım.
  • isveperver  (28.01.21 01:59:23)
@fobfilm

paylaştığın şarkı da (David Mcwilliams - The Days Of Pearly Spencer) türkiye'de bir şarkıya benziyor ama hatırlayamadım :(
bir sözlükçü dikkat çekmiş yaylılara: eksisozluk.com
  • tabudeviren  (28.01.21 11:50:13)
@tabudeviren Evet Tarık Akan filmlerinde çalan eski bir türkçe şarkıya daha benziyor gibi. Türkçe değilse bile o filmlerde buna benzer bir şarkı kesin çalıyordu.

  • fobfilm  (28.01.21 13:14:28)