1 tl'ye mal edilip 60 kuruşa satılamayan patatesler

demin şöyle bir haber okudum ;

twitter.com

bunlar peki neden pazarda markette satılmıyor? 3 değil 5 değil hep görür oldum bu haberi. olayı ne bunun?

çünkü türkiye'de micro tedarik yok. yani 100kg alayım dobloya atayım marketlere satayım diye bir şey yok. gelişmemiş.

herkes toptancının gelip 100 ton patates alamasını bekliyor.

devlet patates ithalatına izin veriyor. toptancı gidip çin'den alıyor 500 ton. halde satıyor.

geçmiş olsun.
  • duyurukullanıcısı  (27.01.21 22:21:09)
  • Efoody  (27.01.21 22:31:18)
Dobloya atıp marketlere satılmaya kalkılırsa kayıt ve denetim dışı olur söz konusu durum ancak geri kalmış ülkelerde olan bir şey. Bizdeki asıl sıkıntı aracıların olması ve çiftcilerin yeteri kadar kooperatifleşmemesi. Bir diğer konu tarım ürünlerinin ithal edilmesi (buğday, saman, ceviz, et vs.) bir ekonomi için kötü değil tam tersine olumlu bir şeydir ayrıca üreticiye zarar vermez sadece fiyatları dengede tutar halk ekonomi bilmediği için ekşide, sosyal medyada yalan yanlış bilgiler var.

  • acebi  (27.01.21 23:30:11 ~ 23:30:44)