[]

zoom toplantısında onayla katılımcı almak

bazen şey oluyor ya "moderatörün sizi kabul etmesi bekleniyor" diyor hani.
o nasıl oluyor : )
1.yani özel oturum daveti nasıl oluyor?
2.moderatörün, katılımcıların sesini veya görüntüsünü komple kapatmak gibi bir seçeneği oluyor mu? nasıl?

teşekkürler.

 
-Moderatörün sizi kabul etmesi bekleniyor demesi için "waiting room" seçeneğinizin açık olması lazım. Toplantı başlatınca security kısmından "enable waiting room" diyebilir veya Zoom'un web sitesinden yapabilirsiniz.

-Özel oturum daveti dediğiniz şey link göndermek mi? Eğer öyleyse toplantı başlatınca sol üstte yeşil bir sembol var. Oradan copy link deyip kişilere davet gönderebilirsiniz.

-Görüntüleri aynı anda komple kapatamıyorsunuz sanırım. Ama host siz iseniz kişilerin kameralarını kapatırsınız ve kendileri açamazlar. Yine host olduğunuz bir meetingde tüm katılımcıların sesini participants kısmından "mute all" diyerek kapatabilir ve "allow participants to unmute themselves" seçeneğindeki işareti kaldırarak seslerini açmayı engelleyebilirsiniz. Ses veya kamera kapatmayı eğer host değilseniz yapamazsınız.
  • south park in kapusonlu uyesi  (27.01.21 20:54:35 ~ 20:56:53) 
şifreli daveti kastediyorum aslında.
normal link verince küt küt herkes dalıyor. bir de host ses/görüntüyü kapatma olayının farkında değildi kötü oldu.

belki şifreye de gerek yok enable waiting room demek bile yeterli olabilir.
  • rewlack  (27.01.21 22:30:58) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.