Kış lastiği olmadan eskişehir

cuma günü gidip pazartesi sabahı dönecek şekilde,
istanbul'dan eskişehire gidilir mi araçla?

deidğim gibi kış lastiğim yok. istanbulda da çok kış olmadığı için kar yağınca aracı çıkarmıyorum.
cuma günü bir kar yağışı vs. bi durum var mı? gidilir mi?

Kar ile alakası yok, 7 derecenin altında güvenlik için kış lastiği takılmalı. Hadi şehir içinde İstanbul'da filan göz ardı ediyoruz ama şehirler arası yolda ve o güzergahta riskli.

  • John Bloor  (27.01.21 12:20:48)
John Bloor +1

Kar lastiği ile kış lastiği karıştırılıyor genelde. Hava soğuduğunda yaz lastiği çok sert olacağından yol tutuşu çok düşer. Kar olmasa bile kuru yolda araba dans edebilir.
  • himmet dayi  (27.01.21 12:59:53)
araçta zincirle gitmiştim, bir daha gitmem.

  • mikahakkinen  (27.01.21 13:49:53)
Kardan ziyade don olur, araba hakimiyeti cok zor olur. Bir de ara sokaklar genelde dar ve cok fazla park ermis araba var. Trenle gitmek daha temiz

  • fakyoras  (27.01.21 14:09:49)
Geçen sene avukat arkadaşım buzlu yolda ilçeye giderken kazada vefat etti. Merkezde sıkıntı olmasa bile yolda olmayacağını nerden biliyorsunuz

  • eatpraylaw  (27.01.21 14:36:50)
alacağın riske değmez.

  • westblack  (27.01.21 14:52:14)