monitör HDMI sorunu

Herkese merhaba,

2020/ekim ayında 1.358 TL ye linkteki monitörü aldım.LG29WK500-29inç widescreen

www.amazon.com.tr

Monitörde 2 tane HDMI girişi var ve girişlerden birinde temassızlık oluyor, görüntü gidip geliyor sürekli, şimdilik diğer girişi kullanıyorum ve ayrıca monitörden de çok memnunum ama bu arıza canımı sıkıyor. Amazona yazdım mümkünse değişim için,ya servise götürün ya da isterseniz iade edin paranızı verelim dediler. Internette baktığımda bu HDMI arızalar için genelde anakart arızası deniyor. Bu durumda ben bunu servise götürsem yenisiyle mi değiştirirler ya da tamir mi etmeye çalışırlar? Tamir ettirmek mi mantıklı iade edip parasını geri almak mı?

Bir de birebir aynı monitör sadece artı olarak HDR özellikli aşağıdaki model var. 29WL500-B 1.699 TL. Diğerini iade edersem üstüne 350 TL koyup bunu mu alsam? Ya da şimdilik hiç bir şey yapmadan kullanmaya devam edip garantisi bitmesine yakın servisine götürüp tamir mi ettirsem? o zaman belki bir üst modelle değişim olur?

www.amazon.com.tr

3. seçenek olarak bunu iade et bak şu monitör güzel onu al diyebileceğiniz bir monitör var mı?( 27 inç üstü mümkünse widescreen ve mümkünse üzerine çok fazla para eklemeyeceğim bir seçenek)

Dipnot olarak şunu söylemek istiyorum, amazonun nasıl bir sistemi var bilmiyorum ama resmen arama sonuçlarında size ne satmak isterse onu çıkartıyor durumu var. Mesela üstteki iki ekranı defalarca 29 inç ve en düşük fiyatlıları sırala benzeri filtrelerle aratmama rağmen listelemedi. Direk ürün koduyla aratmadıkça da karşınıza çıkartmıyor, sadece nokta atışı aratırsan bulabiliyorsun ürünleri. Çok ilginç

Bence riske girmeyip servis/iade yapabilirsiniz peşin peşin.

HDR olarak da; açıkçası çok önermem. Bu monitörlerde sadece HDR sertifikası almaya yetecek kadar HDR var, ve açıkçası açık kullanan kimseyi tanımıyorum. Kapattım ben de :(
HDR için değmez o yüzden çok dandik.
  • aguen  (26.01.21 23:25:20)