[]

sorun modemde mi?

2 hafta önce tplink modem alıp türknete geçtim.

www.amazon.com.tr

telefonla wifi cayır cayır çalışıyorken, laptopı açtığımda internetin bağlı olmadığını(dünya simgesi) ya da bağlı olup internet olmadığını görüyorum.
ayrıca ara sıra 2-3 dakikalık kopmalar da oluyor. genelde "simgenin göründüğü, internet yok, bağlı" yazdığı oluyor.

aynı sorunu, farklı bir laptop kullanan kardeşim de yaşıyor.

sorun nerede?
ne yapmalıyım?

 
SSID'nizi ve wireless şifrenizi daha önce kullandığınız modemin aynısı yaptıysanız, bilgisayarlardan o ayarları silip yeniden bağlantı yapın.


  • malheiros  (26.01.21 21:11:32) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.