en kısa sürede ingilizcemi c1'e nasıl çıkarabilirim?(youtube vs)

başlıkta youtube diye belirttim ama amacım ücretsiz platformlar aracılığı ile c1 seviyesine nasıl ilerletebilirim? şu an seviyem b1 diyebiliriz. amacım ise daha çok hobi, dizileri ingilizce altyazı ile izlemek istemem, yurtdışına çıkarsam işimi tek başıma görebilmek derdimi anlatabilmek diyebilirim. bu konu hakkında sitede de arama yaptım ancak güncel olarak bana önerebileceğiniz bir platform varsa tavsiye almak istiyorum.

Kısa sürede C1'e çıkaramazsınız. B2'nin ileri seviyesine ise getirebilirsiniz çok düzenli çalışırsanız.

English Grammar in Use Kitabı
etkilipratikingilizce.com kursları ve ücretsiz Youtube videoları
Her gün düzenli haber okumak.
  • kaset  (26.01.21 16:08:39)
youtube'da önerilebileceğiniz kanallar var mı mesela hocam? kısa sürede c1 olmasa da olur amaç kendimi geliştirebilmek zaten.

  • Speed writer  (26.01.21 17:55:41)
Özkan Çelen ve Orkan Londoner gramer'i çok pratik anlatıyor.
Yine Burak Öztürk'ün günlük konuşma tüyoları işe yarıyor.

Her gün düzenli 1 saat ile başlamanızı öneririm aksatmadan. Püf noktası o. Önce günlük 15 dk ile 1 ya da 2 hafta, günlük yarım saat ile 2 hafta şeklinde düzen oturtabilirsiniz. Kolaylıklar
  • kaset  (26.01.21 18:33:40)