Anadolu Tarihi

Anadolu tarihi özelinde yoğunlaşmış tavsiye edebileceğiniz bir araştırma kitabı var mı ?

Selamlar
Anadolu tarihi çok geniş bir alan, tam olarak hangi yüzyıllar, neyin tarihi ile ilgili okuma yapmak istiyorsun, uygarlıklar mı, din ve inanışlar mı, savaş ve ekonomi mi v.b bunları belirtirsen nokta atışı tavsiyeler verilebilir.

  • sealth  (25.01.21 21:00:28)
evet soruyu sorarken ben de fark ettim ama belki de öyle bir kitap vardır ki aradığımdır diye açık bıraktım.

anadolu uyguarlıkları tarihi özelinde merakımı daha da gidermek istiyorum büyüzden bilhassa tarih aralığı yazmadım.

örneğin avrupa tarihi yazınca herkes ne demek istediğimi anlıyor ama anadolu tarihi yazınca nedense bu olmuyor..bu minvalde bir derleme arıyordum.
  • AlsterWasser  (25.01.21 21:05:52 ~ 21:07:40)
genel olarak Anadolu eskiçağ tarihi ile ilgili okuma yapmak istiyorsan Gürkan Ergin ve Mehmet Ali Kaya'nın kitaplarına bakabilirsin.
www.kitapyurdu.com

Özellikle aklında bir konu varsa academia üzerinde ki araştırmalara bakman çok daha yararlı olur.
  • sealth  (25.01.21 22:11:14)