[]

Aliexpress ile başkasına ürün göndermek

Diyelim ki buradan bir ürün satın alıp arkadaşıma ürün yollayacağım. siparişi ve ödemeyi ben yapıyorum fakat başkasına gitsin istiyorum . Gümrük bilgilerine kendi isim ve tc nomu yazsam, iletişime gitmesini istediğim kişinin isim telefonunu yazsam gümrükte iki isim arasında uyuşmazlık var diye sorun çıkar mı? Nasıl yapacağım?
 
Aliexpress özelinde bilmiyorum ama gümrük sadece teslimat adresi ve teslim edilecek kişi/kuruma izin veriyor işlemler için. Daha önce şirkete aracı kurum vasıtasıyla gelen bazı parçalar için böyle bir şey gelmişti başımıza. Teslim adresi biz olmadığımız için bilgi dahi vermediler.

En mantıklısı direkt kendine alıp buradan kargo ile arkadaşına göndermek. Zaten çok uzun sürede geliyor 2 gün fazla olsa çok fark etmez :)
  • himmet dayi  (24.01.21 08:50:12 ~ 08:51:53) 
o kişinin adını tcknsini ve adres bilgilerini yazmanız lazım. adrese gidip size teslim etmeye çalışır sonra da burada böyle biri yok diye geri döner ürün. ha arkadaşınız evdeyse alır belki ev arkadaşım o şimdi evde yok diye o ayrı tabi.


  • argent dawn  (24.01.21 14:50:58) 
Teslimat bilgilerine göndereceğiniz kisinin adini yazin gönderin. PTT onun adına ve adresine teslim ediyor. Gümrük vergisini de teslim ederken alıyor.


  • pass  (24.01.21 17:17:58) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.