[]

MACOSX hfs, hfs+, fat, ntfs

macosx icin en verimli calisan ntfs surucusu hangisidir?
macosx icin partitionmagic gibi bir program var midir? 
eğer boot camp kullanmıyorsan Paragon NTFS. Windows kurduğumdan beri acayip kilitlenmelere sebep oluyor. Disable edince problem ortadan kalkıyor. Onun haricinde ntfs-3g vardı sanırım.
Yine Paragon'un partition manager programı var.
Bence MacOS X'in Disk Utility'si yeterli.
  • fatalstorm  (20.05.10 10:43:36) 
evet ntfs-3g var, ücretsiz, küçücük bir yazılım. paragon'u kullanmadım ama bu ntfs-3g'de ben bariz bir yavaşlık falan sezmedim gayet rahat atıyorum hariciye.

partisyonlar için yukarıda dendiği gibi disk utility fazlasıyla yeterli.
  • esenboga  (20.05.10 13:04:57) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.