Birini yapıcı eleştirmek, geri bildirimde bulunmak

Hayatımda eleştirel bir insan değilim, kendime has bir sakinliğim var fakat az önce bir podcast dinleyeyim dedim, konuşan iki kişi konuştukları konu hakkında o kadar bilgisizler ki, insan bilgisiz olabilir fakat bununla ilgili bir içerik ürün sunum vs hazırlayacaksa ön araştırma yapar çalışır

Podcast dekiler 100 sayfalık bir kitabın 3 sayfasını okumuşlar gibi sadece o kadardan yola çıkarak, bölüm boyunca bu böyle olabilir şu da şöyle olabilir diye konudan uzak, yanlış bir sürü varsayımlarda bulunarak programı sürdürdüler

ilk defa böyle rahatsız oldum, nasıl bir geri bildirimde bulunsam mail atma isteğim geldi

"Sana ne bilader bizde böyle" derlerse ne yapacaksın?

  • Tochinoshin  (23.01.21 21:21:48)
Eger akli basinda kisilerse gonderdiginiz mail dogrultusunda konuyu iyice arastirip, yayini tekrar yaparlar. Denemekten zarar gelmez.

  • brkylmz  (23.01.21 21:51:50)
çat çat çat söyleyin tek tek.

üslubunuza dikkat ederek tabi.

bilmeyen kişinin biliyorum diye etrafta dolaşması kadar tehlikeli bir şey yok.
  • AlsterWasser  (23.01.21 22:00:08 ~ 22:00:19)
Aynısı banada oluyor,oturup yazıyorum,yazının sonlarına doğru sıkıntı basıyor,ne uğraşacağım diyip siliyorum.her platformda var,eskiden cahil cesareti derdik,şimdi cahil cüretkarlığı oldu.içerik olsun diye doldurup duruyorlar.

Uzmanlık alanlarımız sözkonusu olunca rahatsız edici oluyor.sen benim gibi yapma ,yazdığını anlayacak insanlarsa tatlı dokunduruşlar yaparak bir mail at onlara.
  • duptıs  (23.01.21 22:16:56)
@tochinosin

Çekincem de bu, bizde iki taraflı da eleştiri kültürü olmadığı için, eleştirirken ya ölümüne gömüyoruz, yapıcı olmaktan çok karşımızdakini yok etmek üzerine uğraşıyoruz ya da bize uygun dille yapılan eleştiriyi bile kişisel bir hakaret olarak alıp tepki veriyoruz

Bu sana ne bilader, para mı veriyorsun kültürü de çok yaygın

insanlar elbette istediklerini konuşabilirler, eğer bu sırf goy goy muhabbeti olsaydı rahatsız etmezdi, seda sayandan girip formula 1e atlayıp kafa boşaltmak için saçmalayabilirler, bu tarz takip ettiğim içerikler de var fakat biz şu konuda konuşacaz deyip hazırlıksız bir kayıt yapıp bunu paylaşmalarından rahatsız oldum

Aslında yaptıkları şeyi seviyorum ve daha özenli devam etmelerini istiyorum bu yüzden yazasım var, dur bakalım
  • freebird5406_2  (23.01.21 23:26:21)
hocam yil 2021. internet sayesinde artik kimsenin "sunu ogrenemedim" demeye hakki olmadigi bir yildayiz. birak cahil cahilligiyle kalsin. ogrenmek isteyen zaten ogrenir. benim kendi hayatimda uyguladigim kurallardan biri, sorulmadan fikir belirtmemektir. sen mi kurtaracan dunyayi bosver. cunku geribildirimde bulunacaksan mail atacagin milyonlarca sahis olacak.

  • nibba  (23.01.21 23:48:18)