[]

Şerbetli tatlılar

Şerbetli tatlılar size çok şekerli geliyor mu genel olarak? Şeker çok tüketmemeye çalışıyorum. Künefe bana aşırı şekerli geliyor. Böyle şeker bombası gibi bir şey. Bir künefenin sadece yarısını yiyebiliyorum. Ki o bile çok şekerli. Sanki birkaç günlük şeker ihtiyacımı almış gibi oluyorum. Baklava da aynı şekilde. En fazla iki tane yiyorum. İki bile çok bence. Bir tane yetiyor. Belki de az şekere alıştığım için böyle geliyordur. Siz bu tip tatlıları rahatça yiyor musunuz?
 
fazla yiyemiyorum, boğazımı yakıyor. o hissi hiç sevmiyorum.


  • eileengray  (23.01.21 20:06:33) 
güzelse ve kendimi tutmazsam hem de ne biçim yerim :) bir oturuşta iki porsiyon künefe yiyebiliyorum. ama son yıllarda kendimi tutuyorum ve nadiren yiyorum, yediğim zaman da insan gibi yiyorum. antep'e gittiğim zamanlar hariç.


  • pati  (23.01.21 20:11:51) 
şeker diye değil de sevmiyorum, baklavayı ne zaman yedim hatırlamıyorum bile. normal tatlıları da çok aramam zaten. ama künefe hariç. künefe bambaşka bir şey.


  • miyav lan miyav  (23.01.21 20:41:24) 
Glikoz şurubu içermeyen şerbetle hazırlanmış tatlıları çok yiyiyorum. 2 porsiyon künefe yerim, yarım kg baklava yerim. Ama mesela bizim ailede herkes böyle, belki beslenme alışkanlıkları ile ilgilidir.


  • giovanne  (23.01.21 20:46:52) 
serbetli tatlilari ben de cok tuketmiyorum, ama senin soylediginin aksine kunefe bana gore en hafif serbetli tatli gibi geliyor, icindeki peynir tadi asiri sekerli tadi bastiriyor sanki, baklava tulumba vs daha tatli geliyor bana


  • exlibris  (23.01.21 22:41:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.