Reklam ajansınız olsa adını ne koyardınız?

Üretken dinamik extrem karizmatik güçlü cesur atak bir oluşum yapıyoruz.

İsim arama sürecinde bizim düşünemediğimiz bir bakış açıdan neden düşünemeyebilesiniz ki?

(Ben anlamadım siz anladıysanız yazın :))

mitolojiden (özellikle yunan) ve doğadan esinlenebilirsiniz.
mesela regina (kraliçe arı gibi)
bombus desen karizmatik olmüyür.
hem üretken hem cesur bir hayvan düşünün, aklıma ilk olarak arı ve karınca geliyor. sonra bunun en karizmatik şekilde söylenişini bulun :)
dişil mi eril mi olmak istediğinize karar verin filan mesela... daha oturaklı bir isim olur.
bişi önermektense madem reklamcısınız size beyin fırtınası yolları açmak istedim.
kültüre önem veriyorsanız daha bu topraklara yakın durun
ama yurtdışı ile iş yapmak istiyorsanız onlara manasız ya da küfürlü filan gelmeyecek isim seçmek lazım filan.
yoksa aklıma ilk gelen isim "zort" idi :)
  • kediebesi  (20.05.10 11:08:48 ~ 11:10:04)
"ajans megafon"

megafon yüksek sesle duyurmak eylemini akla getiriyor. müşteri çeker bence.
  • weeping guitar  (20.05.10 11:10:30)
"Kendine isim bulmakta zorlanan ajans benim markama ne katar ki"

  • plainwalker  (20.05.10 11:11:27)
madem alabildiğine dinamik, atak bir isim düşünüyorsunuz ve madem reklam şirketisiniz, kapitalizm ve tüketimi çağrıştıran ukala bir isim bulabilirsiniz. "more and more" diye bir ajans duymuştum yıllar önce (mağaza olan değil), gayet güzel bi isimdi bence. dikkat ettiysen aklıma bir isim gelmedi, sadece seni oyalıyorum :)

bu arada mitolojik isimler bence bir reklam şirketi için çok hantal kalır.
  • sir gawain  (20.05.10 11:12:51 ~ 11:14:21)
eheheh ben olsam bi tek plainwalker ın cevabına tik atardım hehehhehe cuk

  • kediebesi  (20.05.10 11:34:53)
Reklam ajansları fikirleri kendileri bulmuyorlar, genelde "bulduruyorlar" :))

Sizden de birkaç öneri gelse şu yoğunlukta kötü mü olur ayrıca?
  • Survivorman  (20.05.10 11:38:58)
Sonuna /İstanbul gibi klişe bir şey koymayın da ne koyarsanız koyun hocam. Bi de yaban ellerde, Mesela Amerika'da hiçbir ajansın ismi havalı ve yaratıcı değil. Ortaklar soyadını koyuyorlar isim olarak. Soyadlarınız Şahabettinoğlu filan değilse bence soyadınızı koyun. Ya da Alametifarika örneğinde olduğu gibi işinizle ilgili bir şey koyun.

  • eftalit  (20.05.10 11:41:53)
kardeşler reklam ajansı :D

  • raki masasinin degismez adami  (20.05.10 12:43:27)