[]

mail vasıtasıyla dolandırıcılık

karşı taraf mail atarak malezya'da yaşadığını, kanser hastası olduğunu, kocasının uçak kazasında öldüğünü ve yüklü miktardaki parasını bana, fakirlere yardım etmem için göndermek istediğini söyledi. en son küfür ettim ama bu konuşmayı sürdürseydim başıma ne gelebilirdi? tahminimce hindistanlı bi dolandırıcı grubu falandır.
 
Masraflar için para talep edecekti işte klasik.


  • zoghurt  (23.01.21 16:47:01) 
Başıma ne gelebilirdi derken yöntemi soruyorsan "yüklü miktarda paranın transferi için şu kadar parayı yatırmamız gerekiyor bankaya" diyerek para isteyecekler.


  • himmet dayi  (23.01.21 16:48:39) 
Yazışmayı sürdürünce eğlenceli sonuçlar da alınabiliyor.

www.youtube.com
  • desdenova34  (23.01.21 16:52:39) 
Ben zamanında epey makara yapmıştım. Boş vaktim de vardı. En son paranın teslimi için adamlarla taksim de buluşma ayarladık. O aşamada adamlar işletildiğini anladı tabi :)


  • Mistyimage  (23.01.21 20:06:10) 
dune kadar yabanci bir bankada calisan biri olarak soyleyebilirim ki seni kafaya aldiktan sonra para isteyecekti. kim inanir deme, sen dusmedin belki ama dusen var.

bizzat bunun gibi dolandiricilara binlerce euro transfer eden kisilerle muhatap oldum. yazismalarini okudum. parayi aldiktan sonra topuk. banka uyanip hesabini kapatana kadar dolandirmaya devam.
  • supergirl  (23.01.21 22:44:10) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.