ses yükseltici örneklem

merhabalar. komşunun evinden gelen tangırtı sesinin ne olduğunu çözemedik ama ses kaydı aldım. ses kaydı şöyle 5 saniye temiz - tankırtı sesi (2 saniye) - 7 saniye temiz.

şimdi ben bu elimdeki tankırtı (rüzgardan dolayı camı veya başka bir şeyin vurma sesi anlamadık) komşuya atıp nereden kaynaklandığını çözmek istiyorum fakat elimdeki sesin volümü çok düşük.

1. bu tankırtı seslerindeki volümü nasıl artırırım?
2. 5-6 saniyelik temiz kısımlara da bir tankırtı sesini kopyalamak istiyorum. örneklemi çoğaltmak için. yani 2 saniye tankırtı - 2 saniye temiz ses - 2 saniye tankırtı sesi haline çevirmek istiyorum. bunu nasıl yapabilirim?

audio editor kullanman lazım bu herhangi bir program olabilir.

2000 li yıllardaki cool edit bile olur yani.

gain kısmını açarsan ses yükselir, ondan sonra boşlukları kesip peş peşe eklemekten ibaret.

mac kullanıyorsan garageband falan varsa onda da olur. herhangi bir daw içinde de olur. daw içinde gaini efekt olarak ekleyip açıyorsun genelde.

telefon programları da vardır da bilmiyorum.
  • killerbee  (23.01.21 15:31:14 ~ 15:31:44)
PC kullanıyorsanız audacity ücretsiz bir ses editörüdür. Fena da değil. Gain'i yükseltirseniz sesi daha net duyabilirsiniz ama çok yükseltirseniz distortion olur bu sefer hiç duyulmaz. Kararında:)

Yalnız ne komşular varmış yahu!
  • anten  (24.01.21 12:11:59)