Murat Kaya olayı

Şuan kızına tecavüz ediyorum olayında murat kaya’nın neden tutuklanmadığı, rahat rahat gezdiğinin gerekçeli kararı var mı? Şuan dava devam ediyor mu? Örneğin kişi müebbet de alabilir ama sadece tutuksuz mu yargılanıyor?

Gerekçeli karar yok tabii ki. Gerekçeli karar dava karara bağlandığıktan sonra çıkar.

"Adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı" ifadesi beraat anlamına gelmiyor tabii ki. Tutuksuz yargılanacak, hüküm giyerse cezaevine girecek demek bu.
  • himmet dayi  (23.01.21 10:40:36)
Peki bu süreçte bu suçlular neden dışarı çıkabiliyor tutuklu kalmıyor? Davalar uzun sürdüğü için mi?

  • bahoho  (23.01.21 11:14:35)
Çünkü tutuklu kalmanın bir süresi var (işlediği suça göre)
Sen “yatarı” 2 sene olan bir suçtan, adamı 3 yıl tutuklu bırakırsan doğru olur mu ?
Soruşturmanın hatalı yapılma ihtimali var. Yüzde yüz güveniyor musun tüm delillere ?
Adam tutuklandı diyelim sonra bir kamera görüntüsü çıktı adam masummuş ne olacak şimdi? (Bu olaydan bağımsız olarak)
  • infernalcadre  (23.01.21 12:15:41)
o haber biraz kötü yapılmış haber.
Gerçeklerle birleşince ortaya çıkan tablo daha ilginç.

kadın 2 defa daha intihar etmiş, birinde yoğun bakımda kalmış.
kadın pavyonda konsomatris
adamla kadın 1 senedir sevgili, adam evli, karısından gizli.
kadının 3.intiharı bu

gibi detaylar eklenince iş karıştı.
Anlatılan hikaye doğru mu çok net değil.

Kadına şiddet veya insanlar arası şiddet kabul edilemez ama
bu durumu kötüye kullanan insanlar da var.

benden yüklü miktarda borç alıp geri ödemeyen eski kız arkadaşım
sadece e-mail ile borcu geri istememi bile "taciz ediyor" diye dava açmıştı.
maillerden birinde de "hayatımda gördüğüm en aşağılık insansın" lafından da bana hakaret davası açmıştı.
Mahkemede ağladı, kazandı
  • summatinyourteeth  (23.01.21 12:18:58 ~ 20:47:33)
Belki adli kontrol bile gereksizdir. Sosyal medya savcılarına bakmayın dosyayı incelemek lazım.

  • Mistyimage  (23.01.21 13:56:09)
Olayın gerçekte ne olduğunu bilmiyoruz. Klasik feminist sosyal medya gazına gelen herkes de deliriyor tabi. Ben daha ilk okuduğumda durumun medyada söylendiği gibi olmadığını düşünmüştüm. Yok müşteri taksiye bırakıyormuş da bilmem ne. Hep aynı feminist zırvaları.

  • zoghurt  (23.01.21 15:12:55)