[]

Bu hukuki terim nedir?

“Aidatlar ...zaman aşımı süresi 5 yıldır” hükmünü havidir.

Cümlesindeki hükmünü havidir neyi ifade ediyor?
Bu hükmü kapsar manası, “bu hüküm hala geçerlidir” manasına mı geliyor?
Sorma sebebim zaman aşımıyla borçtan kurtulmak...

 
"havi olmak" içermek anlamına gelir. yani neye atıf yapıyorsa, bu bir sözleşme kanun ya da yönetmelik vs olabilir, orada “ (Aidatlar ...zaman aşımı süresi 5 yıldır) şeklinde bir hüküm var" diyor.


  • arma aski  (23.01.21 10:09:37) 
"hükmü düzenlenmiştir." anlamında.

bu hüküm hala geçerlidir anlamına gelmez. bu hüküm mülga olmuş da olabilir.

ayrıca aidat borçları hala 5 yıllık zamanaşımına tabi.
  • trajikomix  (23.01.21 14:01:54) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.