[]

küçük bilgisayar programlarını nasıl hazırlayabilirim?

bir kaç hesabım için, hesap programına ihtiyacım var. python, c ve r bildiğim diller ama ben biraz da görselliği güzel bişeyler hazırlamak istiyorum. her gün 3-4 defa girip bir takım hesaplar yapıp çıkacam yani.

excel'de denedim istediğim bazı formülleri kodlayamadım (uğraşmakta istemedim). python ile 1 saatte yazdım ama terminali kullanmak istemiyorum açıkçası (pyqt5 çöplüğüne girmemeyi düşünüyorum)

var mıdır efektif programlar hazırlayacağım başka yollar?

 
C#


  • Kahir ekseriyet  (22.01.21 21:19:22) 
kotlin + ComposeUI


  • crucio  (22.01.21 22:00:26) 
Python için tkinter güzel ama python programlarını paketlemek ölümdü 3-4 yıl kadar önce, bi ilerleme varsa bilemiyorum.

Eğer üşenmezsen flask'la web app'e çevirip host et bi yerde, URL paylaşırsın kullanır millet. HTML basit bir şey, öğrendikçe update edersin dağıtım derdi de olmaz.

İlla masaüstü olması gerekiyorsa korkunç bir yöntem ama flask + electron da bir çözüm: github.com
  • plutongezegendegilmi  (22.01.21 22:08:00) 
Java var.


  • ycaycayca  (23.01.21 12:09:57) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.