şarap hakkında bilinenler bilinmesi gerekenler

merhaba yeni yeni içmeye başlayan biri olarak bazı sorularım var.

buzdolabında tutmak gerekir mi?
sava çok seviyorum, malum fiyatlar çok yüksek, memnun edecek önerilerinizi bekliyorum. şu an en çok kırmızı seviyorum.
şişeyi yan mı koymam lazım?

İngilizceniz varsa burada detaylıca anlatmış: www.masterclass.com

  • elektr10  (23.01.21 01:23:47)
Sava gibi ucuz sofra şarabını yan koy dik koy farketmez zaten çok çabuk sürede tüketiyoruz

Şişenin yan koyulmasının sebebi yıllandırılacak kaliteli şarabın mantarının içeriden nemli kalması

Daha önce içmek ve sıcak şarap yapmak için sava kullanıyordum 70 lik şişe 36 lira olduğundan sevilen şaraplarının ürettiği evin şarabından alıyorum artık. 1.5 litrelik fiyatı 55 lira, mantarsız. sek olarak da yumuşak bir içimi var sava ayarında.
yadi.sk

Hatta can yücel de son zamanlarda datçada bu şarabı içermiş, bu ucuz şarapla böyle hava atabilirsin :D yarım kalan son şişesi can yücel evinde sergileniyordu
www.canyucel.org

yine 1.5 litrelik dimitri alabilirsin. Öküzgözü, merlot, cabarnet sauvignon üzümünden aynı fiyata
encrypted-tbn0.gstatic.com

Denk gelirsen akdeniz incisi alabilirsin. öküzgözü, boğazkere, çalkarası üzümlerinden yine aynı fiyat
encrypted-tbn0.gstatic.com

Sava'yı sevdiysen bunlar cidden beklediğinden iyi çıkacak, bi daha sava almazsın fakat migros carrefour gibi marketlerin markalarla anlaşmaları olduğu için marketlerde bulamazsın, tekellerden bakman gerek orda satılır
  • freebird5406_2  (23.01.21 01:24:36 ~ 02:09:27)