Ölü laptopun hard disk'ini kurtarmak?

Selam

(Bkz: #1463475) nolu duyurumda 6 yıllık laptopumun nasıl tükendiğini görmüştük.

Şimdi bu bilgisayarda benim önemli fotoğraflar, ekitaplar, arşivlerim vardı.

Bari başka bir parça kurtaramiyorsak, bu dokümanları kurtarabiliyor muyuz? Laptop'u açıp içinden hard disk'i söküp saklasam mı?

Bir de geri kalan bütün parçalar çöp mü?

Çok iyi RAM'leri vardı ya 16Gb.

Teşekkürler efenim

evet söküp hdd yi çıkarın. onu external hdd aparatlarına usb ile takarsanız bilgisayardan verilere erişebilirsiniz.
ram leri satabilirsiniz parça parça.
hatta geriye kalanı da hurda olarak satabilirsiniz. gittigidiyorda hurda laptop kategorisi vardı sanırım.
  • sttc  (21.01.21 01:01:01)
harici bir boş disk kutusu al (50-60 liradır) içine laptoptan söktüğün diski takarak hem bilgilere erişir hem de diskin kapasitesinde bir harici diskin olur.

ramleri sök iyi para eder 400-500tl
ekran kırık değilse para eder 200-400 tl arası
kasası - ekran menteşeleri parçalanmış veya çok az bulunan model değilse gene satılır
klavye para eder.
şarj cihazı 50-100 lira edebilir.
arızalı anakart işlemciden dolayı gene 200-300 tl eder.
  • orpheus  (21.01.21 07:59:45 ~ 08:01:26)