Dinler Tarihi Kitap Önerisi?

Daha önceden A History of God - Karen Armstrong okumuştum. Şimdi yeniden dinler tarihine meraklandım niyeyse. A History of God gibi fazla teknik olmayan dinler tarihi hakkında önerebileceğiniz kitap var mıdır? Teşekkürler.

ilahi kitaplarin kendisini okudun mu? kitabi mukaddes, eski ahit-yeni ahit (visual bible da var-youtube), kuran.
sonra hinduism ilgini cekerse bhagavad gita ozet.

  • camussar  (20.01.21 23:42:42)
tevrat-incil free gonderiyorlar. taksimde bir yer.

  • camussar  (20.01.21 23:43:54)
İnancın en güzel tarihi - türkiye iş bankası

Bütünüyle tatmin edici bir kitap değil. Ama bende güzel ufaklar açmıştı.
  • ruhen hastayim ben  (20.01.21 23:45:04)
(bkz: mircea eliade)

  • filteria  (20.01.21 23:52:42)
@camussar aslında biraz eksik anlattım sanırım, kutsal kitapların kendisinden çok bu dinlerin tarihsel süreçte nasıl şekillendiği ile ilgili bir kitap daha fazla dikkatimi çeker. mesela A History of God kitabında, animizm, politeizm ve dualizm akımlarının bugün 3 büyük din içerisinde nasıl şekillendiği anlatılıyordu. yani insanlık hadi politeizmi tamamen bırakalım da monoteist olalım dememişler, inandıkları birçok şeyi yeni inanç sistemlerine entegre etmişler.

  • einsteinin kedisi  (21.01.21 00:00:32)
Bir ateistin inanç tarihcesi - Matthew Kneale

  • passive aggressive  (21.01.21 06:48:58)
goruyorum ve arttiriyorum:) belgesel var mi? ilahi ve ilahi olmayan dinleri sosyolojik acidan inceleyen...

  • camussar  (30.01.21 18:47:51)