sizce en çok neyin fiyatı arttı?

ya bu nedir, market alışverişi minimum 100 lira oldu, herkes yıllık enflasyonun açıklanmasını beklermiş gibi zam gelmeyen gün yok.

buyrun ankete herkes son alışveriş tutarını yazsın.

benim 128 lira, içinde et yok, deodorant, tuvalet kağıdı gibi eften püften şeyler var. pirinç makarna vs. de var fişi kontrol ediyorum doğru, komple delirdik mi?

Deodorant, tuvalet kagidiyla falan 120ye ciktiysaniz helal.

  • brkylmz  (20.01.21 20:16:10)
30'lu yumurta + 1 kilo peynir 100 lira civarı. En çok fiyatı artan yağ.

  • dekart  (20.01.21 20:19:14)
Benim en çok tükettiğim ürün peynir. Acayip pahalılaştı bence.

  • mg3929  (20.01.21 20:25:17)
Coca Cola ve cips. Bir kola, bir cips alsan 10 TL bırakıyorsun. Eskiden 5 TL falandı ikisi.

  • dissendium  (20.01.21 20:30:00)
hepsi ve daha fazlası için şöyle bir site var:
www.hissedilenenflasyon.com
reklam mı evet reklam ama ticari amacı olmayan bir site için bu farkındalığı ekşi yaymayacaksa kim yayacak?
  • ilkot  (20.01.21 20:34:04)
@dekart
30'lu yumurta ve 1 kilo peynir hazirandan bu yana yaklaşık %20 artmış.
hissedilenenflasyon.com
  • ilkot  (20.01.21 20:42:32)
@dissendium
kola-cips artmamış gibi ama siz daha iyi bilirsiniz.

hissedilenenflasyon.com
  • ilkot  (20.01.21 20:44:54)
yumurta, peynir ve süt. en çok arttı.

  • jelly bear  (20.01.21 20:51:46)
Halat, tabure

  • ryhmer  (20.01.21 20:59:31)
kuruyemiş + süt ürünleri + yumurta

  • ankarakecisi  (20.01.21 21:16:39)
terapist ücretleri

  • ishak77  (20.01.21 21:55:47)
Gofret mofret, çikolata gibi abur cuburlar da çok arttı ya...

  • superfluid  (20.01.21 22:03:00)
artmayan bir şey yok ki. herkes canını en çok acıtanı yazmış.

benim canımı en çok alkol acıtıyor(hep pahalıydı ve ortalamaya göre çok artmadı belki ama bu aralar normalden en fazla tükettiğim şey)
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (20.01.21 22:08:32)
En yakın zamanda deodorant vurdu beni

  • peki madem  (20.01.21 22:09:36)
geçen gün yaşadığım durum tam olarak umut sarıkaya tipi mutsuzluğa giriyordu. listede et ürünü olmayan standart peynir, yumurta, pirinç, meyve sebze, sabun vs. alışverişi yaptım.. kasiyer 170 tl tuttu dedi kartı uzattım şifreyi girdim. alışveriş arabasına yerleştirirken -aa çok bişey tutmamış ya burası iyiymiş falan dedim hatta.. sevindirik oldum. neyse aldıklarımı bagaja yerleştirdim, elimi cebime attım ve fişteki tutarı görmemle kendime gülmem bir oldu.. meğer kasiyerin dediği 170 değil 370miş.. o an kendimi 5 yıl öncesinde zannedecek kadar ne içtiğimi düşünerek bindim arabama hüzünlü hüzünlü gittim evime.

  • jepa  (20.01.21 22:19:42 ~ 22:21:44)
yumurta yaza düşer gençler. tavuk dediğimiz de işçi gibidir, soğuğu pek sevmez ve verim düşer. tabi maliyetlerden dolayı 15 li fiyatları tekrar görmeyiz ama 20-30 arasından bu sene daha fazla yükselmez diye düşünüyorum.

ithal ürünlerde artış olabilir çünkü dövizle yurda giren ne kadar ürün varsa hazineyi boşaltır. hazine boşalırsa da bilgisayar, araba, cola, şampuan vs. ne kadar ithal ürün varsa üzerine zam konularak halk yerli olanına veya ithal ürün almamaya yönlendirilir.

ülkenin ekonomisi hepimizin bildiği üzere okey'e dönüyo. faizler bu düzeyde kalırsa belki fiyatlar bu seyirde bi süre daha devam eder ve tabi uzun vadede yine yükselir ama faiz düşmesi veya para basılması gibi bi durum söz konusu olursa işte o gün tekrar kaldığımız yerden devam ederiz.

faiz yüksek kalsın o zaman diyenler olacaktır. o iş öyle olmuyo... onun ülke ekonomisine uzun vadede çok daha büyük zararı var.
  • laragofret  (21.01.21 00:13:26)
son bir sene değil de 2-3 seneyi baz alırsak süt ve süt ürünleri çok arttı.

kuruyemiş her zaman pahalıydı iyice alınmayacak seviyelere çıktı.
  • nuisance  (21.01.21 00:34:23)